Krimi

Zranenú chodkyňu (66) zobral po nehode do nemocnice: Teraz mu hrozia problémy, FOTO

Polícia v Šali riešila prípad zranenej chodkyne. Tú vodič po nehode zobral rovno do nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Zranenú chodkyňu (66) zobral po nehode do nemocnice: Teraz mu hrozia problémy, FOTO
3
Galéria

Šalianski policajti prijali oznámenie o dopravnej nehode, ktorá sa stala pred križovatkou ulíc SNP a Nemocničná v Šali. ”Cez priechod pre chodcov prechádzala 66-ročná žena práve v čase, keď tadiaľ prechádzalo auto. 27-ročný vodič sa pravdepodobne plne nevenoval riadeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, nedal prednosť chodkyni na priechode a zachytil ju pravým spätným zrkadlom,” informuje polícia na sociálnej sieti.

Ako uviedli muži zákona, žena spadla a utrpela pritom zranenia hlavy a nohy, z ktorých sa bude liečiť, podľa predbežných vyjadrení lekárov asi 6 týždňov.

”Vodič po nehode zranenú naložil do auta a zaviezol do nemocnice. Až potom vec oznámili polícii, ktorá vec vyšetruje ako prečin ublíženia na zdraví,” informuje polícia.

Ako dodávajú muži zákona: ”Aj keď veríme, že vodič konal v najlepšej viere žene pomôcť čo najskôr, pripomíname povinnosti účastníkov dopravnej nehody.”

Ako by ste sa mali zachovať po dopravnej nehode?

  • ohlásiť dopravnú nehodu policajtovi
  • poskytnúť podľa svojich schopností a možností zranenej osobe prvú pomoc a bezodkladne privolať záchrannú zdravotnú službu
  • urobiť potrebné opatrenia na záchranu osoby alebo majetku ohrozeného dopravnou nehodou
  • zotrvať na mieste dopravnej nehody až do príchodu policajta alebo sa na toto miesto bezodkladne vrátiť po poskytnutí alebo privolaní pomoci, alebo po ohlásení dopravnej nehody

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zachoval sa podľa vás vodič správne?

Áno 75%
Nie 9.6%
Vodič zranil chodkyňu (66) a zobral ju do nemocnice
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie