Hádzaná

Zmena pri kormidle: Ján Packa už nie je trénerom ženského tímu Šale

Prerušená sezóna MOL ligy priniesla zmeny v klube. Ján Packa už nie je trénerom hádzanárskeho tímu Šale.

Ilustračný obrázok k článku Zmena pri kormidle: Ján Packa už nie je trénerom ženského tímu Šale
7
Galéria
Zdroj: TASR

Rodák z obce Vlčany je 120-násobným reprezentantom ČSSR. Počas aktívnej kariéry sa zúčastnil majstrovstiev sveta v rokoch 1974 a 1978. Bol súčasťou olympijského výberu na OH v roku 1976.

Na svojom konte má aj množstvo individuálnych ocenení. V rokoch 1975, 1976 a 1978 bol vyhlásený za najlepšieho hádzanára Slovenska. V roku 1976 sa stal najlepším hádzanárom Československa.

Trénerskú kariéru odštartoval v roku 1989 ako tréner brankárok a asistent trénera v rakúskom klube Hypo Niederösterreich. Stal sa aj asistentom trénera rakúskej ženskej reprezentácie. Slovenskú reprezentáciu viedol dvakrát v rokoch 1997 a 2019.

Ako tréner tímu Iuventa Michalovce získal majstrovský titul. Od leta 2019 pôsobil pri šalianskom ženskom tíme, kde nahradil Michala Lukačina.

Jeho misia pri tíme Šale je však na konci. Ján Packa ukončil pôsobenie na lavičke HK Slovan Duslo Šaľa.

„S vedením HK Duslo Šaľa sme sa korektne dohodli a ukončil som pôsobenie na lavičke Dusla, hoci pôvodná zmluva bola do mája 2020. Niekoľko mesiacov naspäť som dostal dokonca od vedenia návrh na jej predĺženie, ale ako som avizoval už pred štartom ročníka, chcel som zotrvať pri Váhu iba rok,“ povedal Ján Packa.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Hádzanársky tréner Ján Packa
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie