Zlatica Gregorová Kultúra

Zimné inšpirácie v Šali: Miestni umelci očaria nevšednými ručnými prácami, FOTO

V kultúrnom stredisku môžete navštíviť ďalšiu zaujímavú výstavu. Originálne výtvory sú prezentáciou šikovných klubistov.

Ilustračný obrázok k článku Zimné inšpirácie v Šali: Miestni umelci očaria nevšednými ručnými prácami, FOTO
30
Galéria

Mestské kultúrne stredisko Šaľa a záujmové kluby pri KS Večierka pripravili výstavu. V nej môžete vidieť rôzne diela členov, ako napr.: deky, venčeky, obrazy, originálne peňaženky, drevo-pero aj kôrorezbu a mnoho iných zaujímavostí spod šikovných rúk.

Prezentácia

Svoje zázemie, v kultúrnych priestoroch, majú amatérski fotografi, patchworkárky, keramikárky aj tvorcovia originálnej enkaustiky, či perokresby. Okrem toho sa ešte venujú aj výrobe dekorácií z prírodných materiálov alebo textilu. Stretávajú sa pravidelne počas celého roka a na jeho konci prinášajú potešenie pre oči aj dušu verejnosti.

Ako nám povedala kultúrna referentka KS Večierka Katarína Gáborová, o členstvo v ich kluboch je veľký záujem. Pri tvorbe je však dôležitá dôslednosť a pokoj, preto majú optimálny počet záujemcov, aby sa lektor mohol každému z nich venovať. Návštevníci sa, ešte pred Vianocami, môžu prísť nadýchať výnimočnej atmosféry.

Náročné

Sú tu rôzne krásne veci, ručné práce. Vystavuje tu Klub patchworku, výtvarníci, Klub paličkovanej čipky, fotografi aj Klub keramiky. Veľmi som sa snažila, hoci pre mňa bolo veľmi ťažké to všetko nainštalovať. Ale nakoniec sa to celkom podarilo a ľudia môžu obdivovať krásne práce, ktoré vytvorili členovia klubov,“ priblížila referentka Katarína Gáborová.

Výstavu „Zimné inšpirácie“ môžete navštíviť v KS Večierka Šaľa, na Družstevnej ulici do 13. decembra 2019. Privítajú vás od 9.00 do 17.00 hod.

Vo fotogalérii uvidíte zábery z aktuálnej výstavy v KS Večierka Šaľa.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Zimné inšpirácie v Šali: Miestni umelci očaria nevšednými ručnými prácami, FOTO
30
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie