Zlatica Gregorová Kultúra

Žiaci si môžu vybrať vystavený obraz: Pokúsia sa ho nakresliť podľa seba

Studený február si v Šali možno spestriť rôznymi spôsobmi. Milovníci výtvarného umenia sa môžu vybrať aj do Večierky.

Ilustračný obrázok k článku Žiaci si môžu vybrať vystavený obraz: Pokúsia sa ho nakresliť podľa seba
19
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Práve tam mala vernisáž svojej výstavy Katarína Zemková. Rodáčka zo Šale vyštudovala históriu,výtvarnú tvorbu aj muzeológiu.

Ako o umelkyni uviedla kurátorka Ela Porubänová, už počas štúdia bola pod dohľadom mnohých osobností- grafikov, sochárov, maliarov ako je Igor Beca či Viliam Loviška.

Katarína Zemková začala vystavovať v roku 2001 ešte počas štúdia. V jej tvorbe možno vidieť pestré kytice, krajinky zátišia, ktoré človeka uvedú do príjemnej nálady.

Výber z tvorby pod názvom „Maľované spomienky“ v priestoroch KS Večierka priblížila svojim hosťom šalianska rodáčka počas vernisáže. Tá sa konala 4. februára 2020.

Ako nám povedala kultúrna referentka Katarína Gáborová : "autorka na nej mala veľa známych a vládla tu príjemná atmosféra. Návštevníci počas výstavy uvidia abstraktné obrazy, ale nájdu sa tu aj klasické diela.“

V súvislosti s touto výstavou kultúrna referentka Katarína pripravila akciu pre základné školy. Ako prezradila: „Škola v galérii. Každé dieťa si vyberie obraz z tejto výstavy, ktorý sa mu páči a skúsi ho nakresliť podľa seba.“

Výstavu Maľované spomienky si môžete pozrieť v KS Večierka Šaľa do 28. februára 2020, počas pracovných dní od 9.00–17.00 hod.

Vo fotogalérii si pozrite zábery z tejto výstavy.

Zimný február rozžiaria obrazy: Inšpirujú sa týmto umením aj školáci? FOTO
19
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie