Peter Štrbo Futbal

Ženský futbal: Šalianky zvládli vstup do nadstavby

Vydarený vstup do nadstavbovej časti! Futbalistky Šale sa rýchlo spamätali z nedeľňajšej prehry s Novými Zámkami a rovnakého súpera tentokrát jednoznačne zdolali 5:2. Po dva góly strelili Poláková s Rybárovou. Už cez víkend hrá Šaľa opäť proti Slovan

Futbalistky Šale si po troch dňoch zopakovali domáci súboj proti Novým Zámkom. Po skončení základnej časti totiž Šaliankam prisúdil nadstavbový žreb rovnakého súpera aj do jeho úvodného kola. Oproti nedeľňajšiemu duelu sa však tréner Šale Milan Mrllák mohol spoľahnúť aj na kľúčové hráčky základnej zostavy, ktoré v poslednom kole oddychovali. „Od začiatku sme mali hru pod kontrolou, vypracovali sme si gólové príležitosti, ktoré sa nám však nie vždy darilo aj premieňať,“ opísala úvod zápasu Eva Kolenová. Skóre otvorila Polákova, ktorá si gólovú oslavu zopakovala už o niekoľko minút a poslala Šaľu do dvojgólového vedenia.

Nové Zámky hrozili najmä z protiútokov, jeden z nich sa im podarilo aj premeniť a do prestávky znížili na 1:2. //„Bolo pre nás dobré, že sme už v úvode druhého polčasu vsietili tretí gól,“ //povedala jeho autorka Kolenová. Domáce naďalej hrali svoju hru, štvrtý a piaty gól pridala Rybárová a hostky stihli už len korigovať na konečných 5:2 z pohľadu Šale. „Myslím si, že aj napriek silnému vetru to bol kvalitný zápas z oboch strán. Súper nás ničím neprekvapili, Zámky hrali to, čo sme očakávali a vyhrali sme zaslúžene,“ zhodnotila zápas strelkyňa víťazného gólu Eva Kolenová.

[size=14]FK Slovan Duslo Šaľa – Union Nové Zámky 5:2 (2:1)[/size] góly: Poláková 2, Rybárová 2, Kolenová

1. kolo nadstavbovej časti: Slovan Bratislava – Žilina 3:0