Peter Štrbo Futbal

Ženský futbal: Šaľa z Dúbravky s plným bodovým ziskom

V 12.kole uspeli futbalistky Šale na ihrisku Dúbravky, radosť z víťazstva 2:0 však zatienilo nepríjemné zranenie Mrvovej. Gólový uragán Dusla videli diváci v stretnutí žiackych tímov.

Domáce sa od úvodu stiahli pred vlastnú bránu a sústredili sa len na odkopávanie lôpt, zákonite tak ubudlo futbalovej krásy. Šaľa sa aj napriek tomu ujala vedenia už v 5.minúte Kolenová šikovne vypichla loptu stopérke a rútila sa sama na bránu Dúbravky, vyšla jej kľučka na domácu gólmanku a dopraviť loptu medzi tri žrde opustenej brány už nebol pre skúsenú hráčku žiadny problém. V 16.minúte Kolenová potiahla loptu až po bránkovú čiaru, spätnou prihrávkou našla Dikanovú, ktorá poslala Šaľu už do dvojgólového vedenia. Šaľu zaskočil miestami až agresívny prístup futbalistiek Dúbravky. Na tvrdú hru domácich doplatili šalianske hráčky zranením. Už v prvom polčase museli pre zranenia striedať Mrvová a Juríková. U prvej menovanej sa neskôr dokonca potvrdila zlomenina kľúčnej kosti. V druhom polčase sa Šaľa snažila zvýšiť svoj náskok, vypracovala si aj niekoľko sľubných príležitostí, no bez gólového efektu. Víťazstvo Šale bolo zaslúžené, radosť z výhry však zatienilo nepríjemné zranenie obrankyne Šale Mrvovej.

[size=14]**Dú­bravka – Šaľa 0:2 (0:2) **[/size] góly: 5.Kolenová, 16.Dikanová

//Šaľa: El-Dahaibiová – Moskáľová, Juríková (Mrvová, Miháliková), Čupajová, Komlósi, Šaraboková, Košíková, Dikanová (Pištová), Kolenová, Rybárová, Poláková //

[blockquote]**Hod­notí Eva Kolenová: **

//„Zápas sa hral po dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke, takže na ihrisku to niekedy aj tak vyzeralo. Dúbravka sa na nás dobre pripravila, bol to nepríjemný súper, ktorý bojoval celý zápas. V prvom polčase sme okrem dvoch gólov mali aj ďalšie šance, nevychádzali nám však finálne prihrávky. V druhom polčase sme chceli pridať ďalšie góly, chýbal nám ale väčší pokoj v zakončení. Tri body máme, náš výkon nebol zlý, no vieme hrať aj lepšie.“ //[/blockquote] Výsledky 12.kola:

Slovan Bratislava – Topoľčany 1:0 Pakostov – Trenčianske Teplice 0:4 Lady Team – Žilina 1:0 Nové Zámky – Humenné 2:0

[size=14]Mladé Šalianky „rozobrali" Dúbravku[/size]

Dúbravka nastúpila od začiatku oslabená, na slabej zápasovej účasti sa podpísali veľkonočné sviatky a do hry tak zasiahlo len desať domácich hráčok. Ani Šaľa nepricestovala v dôsledku zranení a chorôb v plnej sile. Počasie futbalu veľmi neprialo, bolo typické aprílové. Vietor a dážď sa neustále striedal so slnečným počasím a mladé futbalistky prekvapil dokonca aj sneh. Od úvodných minút to bola hra mačky s myšou, Šaľa strieľala góly ako na bežiacom páse a otázne bolo len konečné skóre. Dúbravka sa pred bránu suverénneho lídra súťaže dostávala len sporadicky, väčšinou po hrubých chybách šalianskych žiačok vyplývajúcich z nedostatočnej koncentrácie. Žiadne priame ohrozenie svätyne hostí z toho však nebolo.

Po prvom polčase viedli mladé chemičky 8:0, v druhom dejstve pridali talentované Šalianky ďalších desať gólov a domáci tím deklasovali 18:0. Najviac gólov zaznamenala už tradične Petra Čopíková, nezaostávali však ani „hetrikové“ Kelemenová, Očovská a Šurnovská. Žiačky mohli ľutovať nanajvýš to, že sa im nepodarilo pridať ešte jeden gól, čím by zaokrúhlili tohtosezónny „nástrel“ na neuveriteľných 100 gólov. Takže snáď nabudúce dievčatá…

[size=14]Dúbravka – Šaľa 0:18 (0:8)[/size] góly: Čopíková 4, Kelemenová 3, Očovská 3, Šurnovská 3, Speková 2, Hučková, Vojteková, Botková

Duslo: Póňová, Matúšková – Hučková, Šurnovská, Kelemenová, Botková, Nosianová, Horváthová, Očovská, Rasková, Nagyová, Čopíková, Speková, Vojteková