Peter Štrbo Futbal

Ženský futbal: Šaľa v derniére podľahla Novým Zámkom

Nové Zámky boli posledným súperom žien i žiačok v základnej časti najvyššej súťaže. Zatiaľ čo žiačky potvrdili rolu jasného favorita a súpera rozdrvili 15:0, seniorské družstvo sa nevysporiadalo s absenciou kľúčových hráčok základnej zostavy podľa pr

Domáce nastúpili v oklieštenej zostave, tréner nechal pred nadstavbou doliečiť tradičné opory Kolenovú, Šarabokovú, Polákovú či Čupajovú. Šaľa už po polčase prehrávala 0:1, po prestávke sa druhý najlepší celok Slovenska nevyhol individuálnym chybám, ktoré Novozámčanky dokázali využiť a dokráčali k víťazstvu 4:2. Hostky tak oplatili domácim jasnú prehru z ich vlastného trávnika. V tejto sezóne sa už najvyššia súťaž hrá novým systémom, po základnej časti postúpili do nadstavby prvé štyri družstvá, medzi ktorými pochopiteľne nechýba ani druhá Šaľa, a rozdajú si to medzi sebou o národný titul. V bojoch o majstra SR sa predstavia aj obhajkyne zo Slovanu Bratislava, Nové Zámky a Žilina.

[size=14]Duslo Šaľa – Nové Zámky 2:4 (0:1)[/size] Góly: Dikanová, Paločková – Maršai, Rybanská, K.Andrušková, Košíková vl.

Šaľa: Kubíková – Moskáľová, Vojetková, Juríková (50.Pištová), Siváková, Miháliková (50.El-Dahaibiová), Košíková, Rybárová, Komlósiová, Paločková, Dikanová

**Výsledky 18.kola: **

FK Dúbravka – ŠK Štich Humenné 11:0 (6:0) //góly: Hozzánková 4, M.Horváthová st. 3, M.Horňáková 2, Z.Kasenčáková, Krčméryová //

ŠKF Žirafa Žilina – MŠK Slovan Trenčianske Teplice 3:2 (3:1) góly: Šušolová, A. Vrabcová, D. Sýkorová – Manová 2

MFK Topvar Topoľčany – FO Ajax Pakostov neodohrané pre nepricestovanie družstva hostí

ŠK Slovan Bratislava – Lady Team Bratislava 1:2 (0:1) góly: Korenčiová – Parajová, Kaziová

[color=#cc0000]­[size=14]Skve­lá vizitka: Žiačky na jar neinkasovali![/si­ze][/color]

Okrem silného vetra nestálo žiačkam v ceste za ďalším triumfom nič iné. Od začiatku stretnutia sa prejavoval obrovský rozdiel v kvalite oboch celkov. Žiačky Šale rozhodli už do polčasu, keď nastrieľali deväť gólov. Kelemenová vyvrátila povery o nešťastnej trinástke, keď gól z jej kopačky na 13:0 znamenal pre Šaľu neuveriteľný 150 presný zásah v sezóne! Mašina na góly Petra Čopíková pridala do svojej bohatej tohtosezónnej zbierky ďalších päť gólov. Okrem toho, že to bol posledný zápas základnej časti, bol to aj posledný zápas kapitánky Raskovej a aj Šandalovej, ktoré sa už vekom zaradili k seniorkám. Rovnako, ako ženský oddiel, čaká aj žiačky nadstavbová časť, kde budú hlavnými favoritkami na zisk majstrovského titulu!

[size=14]Duslo Šaľa – Nové Zámky 15:0 (9:0)[/size] góly: Čopíková 5, Speková 2, Hučková 2, Očovská 2, Šurnovská 2, Botková a Kelemenová

Duslo: Matúšková – Kubiková, Hučková, Šurnovská, Šandalová, Kelemenová, Szabová, Botková, Horváthová, Očovská, Takácsová, Rasková, Nagyová, Moťovská, Čopíková, Póňová, Speková