Peter Štrbo Futbal

Ženský futbal: Kvalitný duel rozhodla Šaľa po obrátke

Šalianky nezaváhali ani v ďalšom majstrovskom stretnutí, keď si v domácom prostredí poradili so štvrtou Žilinou 4:2. Futbalistky Šale síce prehrali prvý polčas 0:1, no po zmene strán zlepšili svoju hru, pridali štyri góly a zaslúžene oslavovali plný

Žilina v úvode zápasu prekvapila domáce futbalistky otvorenou hrou a snahou o skórovanie. V prvom polčase hostky pretavili svoju aktivitu do strelenia vedúceho gólu, skóre otvorila v 40.minúte Hmírová. Šalianky dokázali odpovedať až po obrátke, vyrovnávajúci gól zaznamenala krátko po návrate zo šatní Šaraboková. Šaľa pokračovala v nápore a už v 55.minúte strhla vedenie na svoju stranu, presadila sa Vojteková. V pribúdajúcich minútach sa prejavovala lepšia kondícia domácich, ktoré po hodine hry odskočili už na rozdiel dvoch gólov, po druhýkrát v stretnutí mierila presne Šaraboková.

V 71.minúte pridala gólovú poistku Komlósi, pre ktorú to bol premiérový zásah v drese Šale po jej nedávnom príchode. Žilina stihla už len korigovať, na konečných 4:2 upravila svojim druhým presným zásahom v zápase Hmírová. V základe dostala šancu aj Petra Čopíková, ktorá je najlepšou strelkyňou žiackej najvyššej súťaže a premiéru v seniorskom družstve si odbila len minulý týždeň v úspešnej pohárovej odvete proti Trenčianskym Tepliciam. Na ihrisko sa dostala aj ďalšia žiačka Šandalová.

[size=14]Šaľa – Žilina 4:2 (0:1)[/size] góly: 48. a 62. Šaraboková, 55. Vojteková, 71. Komlósi – 40. a 79. Hmírová

Šaľa: El-Dahaibiová – Moskáľová, Čupajová, Šaraboková, Vojteková, Košíková, Dikanová (64.Paločková), Kolenová, Siváková (46.Komlósi), Čopíková (70.Pištová), Poláková (73.Šandalová)

[size=13]Tréner Milan Mrllák „Zápas mal veľmi dobrú úroveň, súper hral otvorený futbal a hlavne v prvom polčase nám robil značné problémy. I keď sme nehrali podľa predstáv, boli sme trpezliví. V druhom polčase sme zefektívnili koncovku, začali sme viac behať a čo bolo dôležité, vyšli nám štandardné situácie. Súper naopak odišiel fyzicky, kondične sme súpera jasne predčili. Výsledok je spravodlivý, o kvalitný zápas sa však pričinili aj futbalistky Žiliny. Za kvalitný a bojovný výkon chcem dievčatám poďakovať.“

Najbližší zápas: Šaľa – Trenčianske Teplice (1.mája 2012 o 16:00) Foto: Peter Prna

[size=12]Žiačky opäť jasne a s čistým štítom[/size]

Dievčatá nastúpili proti Žiline bez opôr Čopíkovej a Šandalovej v zostave, tie boli povolané do seniorského družstva. Napriek tomu mladé Šalianky po celý zápas dominovali a už po polčase viedli 3:0. V druhom dejstve pridali žiačky Šale ďalšie dva góly a kvalitného súpera zdolali zdolali celkom jasne 5:0. Najlepšiu strelkyňu súťaže Petru Čopíkovú spoľahlivo zastúpila Speková, ktorá sa tešila z hetriku.

[size=14]Šaľa – Žilina 5:0 (3:0)[/size] Góly: Speková 3, Šurnovská, Hučková

Šaľa: Matušková – Hučková, Vojteková, Šurnovská, Kelemenová, Szabová, Botková, Nosianová, Horváthová, Očovská, Takácsová, Rasková, Nagyová, Moťovská, Speková, Póňová