Michaela Gálová Iné športy

Záverečná štvrťhodina rozhodla

Šláger 10. kola pred televíznymi kamerami mal minimálne dve tretiny vyrovnaný priebeh. Domáci Slokov síce viedol viac razy o gól, alebo dva, ale naše hráčky doťahovali (17. min. - 7:7).

Strelecky disponovaná Štěrbová však niekoľkými presnými zásahmi zabezpečila pred odchodom do kabín dvojgólové vedenie. Po prestávke mal duel podobný scenár, keď naše hráčky zrovnávali vedenie českého majstra. V 37. minúte bolo vyrovnané na 16:16 a o tri minúty neskôr sme dokonca viedli 17:18. Domáce hráčky vyrovnali stav na 19:19 a o pár minút vďaka tomu, že sme zahodili niekoľko dobrých streleckých príležitostí a súper nie, získali minimálny náskok, ktorý im pri pozornej hre obrany priniesol v kvalitnom stretnutí víťazstvo a zisk bodov. **Slokov Veselí n/M – Slovan Duslo ŠAĽA 27:23 (14:12) ** Rozhodovali: Opava – Válek; pok. hody: 7/5 – 4/4, vylúčené 3:3; 200 divákov. Slokov: Štěrbová 8/5, Fleková 5, Kočí a Zvoničová po 4,… – Duslo: Grantnerová, Némethová – J. Braunová, Czanik 1, Dubajová 3/2, Puškášová 1, Kostková 2, Pileková 3, Popluhárová 7/2, S. Szarková, A. Tóthová, Čamajová 6 – Trénerka Darina Braunová: „ Moje hráčky hrali s nasadením, bohužiaľ záver zápasu nezvládli… Strelecky ma sklamala Katka Dubajová, ostatné zverenkyne zahrali to, čo sa od nich čakalo. Súper bol kvalitný .“ Ďalšie výsledky 10. kola: ŠKP Bratislava – Trenčín 33:27 (Šimáková 8/5, Globanová 6, Hrmová 6,… – Rechtorisová 7/4, Birkušová 5, Kovaličková 5,…); Michalovce – Olomouc 25:28 (Bachyryeva 7/2, Kvetková 6, Škľaruk 2,… – Rúžičková 7/1, Hejtmánková 6/3, Tomečková 4,…); Písek – Slávia Praha 20:31 (I. Luzumová 6, Krouská a Crhová 4;… – Jedličková 9, Kutlvašrová 8, Černá 5,… – ČK: Kutlvašrová); J. Hradec – Partizánske 22:22 (Keslerová, Kupková, Kohoutová po 4,… – Košíková 7, Baloghová 6/1, Fašangová 4/4,… – ČK: Ščasná (Part.); Zlín – Inter Bratislava 32:19 Cedidlová 4; Talašová 5; Rúčková 4,… – Zámečníková 6/3, Jurigová 3, Lavrinčíková 3/3,.. ČK: Sveráková a Lormanová obe Inter ),…

12. Partizánske 223:295 1

Najlepšie strelkyne WHIL – ky: 1. I. Luzumová (Písek) – 80/14 gólov; 2. K. Dubajová (ŠAĽA) – 63/14 gólov; 3. K. Černá (Praha) – 60 gólov; 4. S. Blažeková (Partizánske) – 57/19 gólov; 5. R. Tomečková (Olomouc) – 56/15 gólov;.....