Peter Štrbo Rôzne

Zatúlané psíky potrebujú vašu pomoc!!!

OZ Zatúlané psíky Šaľa v súčasnosti neúnavne pracuje na projekte nového šalianskeho útulku. Za dobu svojej existencie sa im podarilo úspešne umiestniť už viac ako 80 zatúlaných psíkov. Nakoľko je však práce okolo psíkov viac než dosť, občianske združ

Mesto Šaľa zverejnilo zámer prenajať OZ Zatúlané psíky Šaľa pozemok na výstavbu útulku. http://www.sala.sk/cms/index.php?… Tomuto zámeru predchádzalo predstavenie činnosti združenia, jeho doterajšia spolupráca s MsP v Šali a tiež viac ako 80 úspešne umiestnených psíkov. Členovia združenia sú radi ústretovému kroku a dúfajú, že sa im bude naďalej dariť prinášať radosť zverencom aj novým majiteľom. Zároveň plánujú pokračovať v podpore prevencie a v propagácii kastračného programu. Väčšina psíkov odchádza do nových domov až po očkovaniach a sterilizácii.

[size=14]Výzva![/si­ze]

OZ Zatúlané psíky hľadá členov aj dobrovoľníkov na pomoc pri práci so psíkmi. Každá ruka je vítaná. U nás môžete uplatniť svoj talent či schopnosti a dočkáte sa uznania v podobe šťastných psích očí a skvelého kolektívu.

Príďte medzi nás a pomôžte nám nájsť domovy aj pre tieto zvieratká:

Charlie, známy tulák, ktorý sa posledné dva mesiace túlal po Šali. Charlie mal väčší hematóm po staršom, asi hroznom zranení a pravdepodobne v dôsledku kopnutia prišiel aj o slezinu. Dnes je v poriadku, môže mať však oslabenú imunitu. Je to milý, asi 2-ročný psík, ktorý sa veľmi rýchlo naviaže na jedného konkrétneho človeka.

Vivu, asi 9–10-mesačnú sučku vlčiaka sme našli pobehovať Šali, v okolí Billy. Nemá tetovanie, ani čip a pôvodný majiteľ sa neprihlásil. Je veľmi priateľskej, hravej povahy. S ostatnými „hafošmi“ sa znáša dobre. Je aktívna a hodí sa do športovo založenej rodiny. Vivka je odčervená a kastrovaná. V krátkej dobe absolvuje očkovanie.

Suri je mladá, asi dvojročná sučka. Dlhšiu dobu sa potulovala po Šali. Spočiatku bola ustráchaná. Dnes je to hravá, komunikatívna slečna, ktorá zbožňuje ľudskú spoločnosť. Podstúpila aj operáciu tretieho viečka. Po operácii sa pekne zotavuje, a hľadá si domov. Suri je odčervená, očkovaná a kastrovaná.

Frankie je asi 3-ročný kríženec stredného bradáča. Je veľmi veselý a aktívny. Je to skákač, šplhač a zároveň kotercolezec. Nemá problém vyliezť po koterci úplne hore. Občas sa bojíme, aby si neublížil. Tento dobrodruh potrebuje láskavý domov. Frankie je vhodný do domu s riadnym plotom :) Frankie je odčervený, očkovaný a kastrovaný.

Anais je posledná zo štyroch šteniatok odobratých z veľmi zlých podmienok. Jej traja súrodenci už spokojne bývajú v nových domovoch. Anais je veľmi prítulná, má asi 4 mesiace a v dospelosti bude menšieho až stredného vzrastu. Znáša sa so psíkmi, mačičkami, vhodná aj k deťom. Anais je ošetrená, odčervená a očkovaná.

Kontakt: Michala Wöllner – 0908 997 222, Slávka Špendlová – 0903 268 641, Gitka Hanová – 0903 280 997

Foto: psíky v galérii sú zverejnené v rovnakom poradí ako v článku

OZ_zatulane_psiky03
5
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie