Zlatica Gregorová Samospráva

Zástupcovia družieb v Šali: Pokračovanie spolupráce spečatili zmluvami, FOTO

Počas jarmoku do mesta zavítali aj predstavitelia partnerských miest. Pozvanie prijali primátori Telča, Oroszlány, Mohyliv-Podiľskyj a Konskie.

Ilustračný obrázok k článku Zástupcovia družieb v Šali: Pokračovanie spolupráce spečatili zmluvami, FOTO
10
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Vzácna návšteva

Spolupráca Šale s mestami spoza hraníc trvá vyše štyridsať rokov a v rámci jej utužovania sa konajú aj recipročné návštevy. Tentoraz prišli vedenia partnerských miest, okrem fínskeho Kühmo. Podľa Dajany Hanesovej z Mestského úradu v Šali by do Fínska primátor Jozef Belický chcel zavítať v najbližších dňoch. Hlavy miest pobyt v našom meste, okrem účasti na jarmoku, využili aj na oficiálne záležitosti.

„V rámci slávnostného prijatia delegácií podpísali i tento rok jednotlivé strany zmluvu o pláne spolupráce na budúci rok. Tento slávnostný akt sa konal v obradnej miestnosti Mestského úradu v Šali. Keďže sa primátor Jozef Belický zúčastnil slávnosti v Telči, s týmto partnerským mestom bola zmluva o spolupráci podpísaná už v máji,“ uviedla Dajana Hanesová.

Úsmev aj darčeky

Zástupcovia družobných miest odchádzali s úsmevmi na perách. Ako sme sa dozvedeli od hovorkyne mesta Šaľa, z rúk primátora Jozefa Belického si odniesli pôvabné bábiky v šalianskych krojoch a taktiež aj spomienkové reprezentačné predmety z ponuky radnice.

Zástupcovia družieb v Šali: Pokračovanie spolupráce spečatili zmluvami, FOTO
10
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie