Zlatica Gregorová Správy

Zapoja sa do Európskeho týždňa mobility: Pre Šaľanov bude jeden deň MHD zadarmo

Aj tento rok sa naše mesto stane súčasťou veľkej akcie. Vodiči môžu odložiť autá a pofrčať na bicykloch.

Ilustračný obrázok k článku Zapoja sa do Európskeho týždňa mobility: Pre Šaľanov bude jeden deň MHD zadarmo
Foto: Zlatica Gregorová

Počas nasledujúcich siedmych dní sa každý občan okresu Šaľa môže zapojiť do Európskeho týždňa mobility.

Ten je charakteristický tým, že účastníci dopravy nechajú svoje autá v garážach a do práce či za nákupmi sa vyberú iným spôsobom. Takým, ktorý neznečistí okolie výfukovými plynmi.

Na bicykli

Na prepravu môžu využiť svoje nohy, bicykle, skateboardy, korčule alebo mestskú hromadnú dopravu. Európsky týždeň mobility oslávime aj v Šali. Mesto pre občanom uľahčí premiestňovanie sa.

Alternatívna doprava

Európsky týždeň mobility prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Motivovaním jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu,“ uvádza SAŽP.

„Mesto Šaľa sa do tejto akcie zapája každý rok. Ani tento rok nebude výnimkou. V stredu 18. septembra 2019 bude MHD pre cestujúcich v Šali zdarma. Mesto takýmto spôsobom taktiež podporuje ľudí, aby namiesto svojich áut využili na dopravu iný prostriedok,“ uviedla pre náš portál Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

Ochrana prírody

Tak, ako potešili obyvateľov cestovaním zdarma v elektrobuse 2. septembra, tak i teraz sa môžu v jeden deň odviezť bezplatne. Nielenže prispejú k ochrane životného prostredia, ale aj čosi urobia pre svoje zdravie.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie