Peter Štrbo Hádzaná

Základy vysokého víťazstva položila Šaľa v prvom polčase

Hádzanárky Dusla zásluhou vynikajúceho kolektívneho výkonu zdolali v stretnutí 10.kola špičkový český tím DHK Olomouc o desať gólov. Základy vysokej výhry položili Šalianky už v prvom polčase, keď vynikajúcou obrannou hrou neutralizovali útočnú snahu

V úvode stretnutia nič nenasvedčovalo tomu, že o výsledku bude rozhodnuté už do polčasu. Prvá desaťminútovka bola absolútne vyrovnaná, domáce síce stále viedli, no „Hanáčky“ okamžite doťahovali a v 10.minúte tak bolo skóre vyrovnané, 3:3. Od 13.minúty, keď sa z protiútoku presadila Bahýlová a zvyšovala na 6:3, náskok Šale len narastal. Hostky sa absolútne nevedeli presadiť na postavenú obranu Dusla a keď už sa aj dostali k streľbe, pokusy často končili na dobre chytajúcej Grandtnerovej. Chemičky v tejto fáze hry eliminovali najväčšie ofenzívne tromfy Olomouca – Fabíkovú a Růžičkovú, ktoré tak nemohli rozvinúť svoje typické akcie. Nabudené domáce hráčky podnikali smrtiace protiútoky a ich náskok narastal. V 16. minúte zvyšovala výborne hrajúca Trochtová na 8:4 a o dve minúty Czanik po ďalšom úspešnom brejku už na 10:5. Olomoucký tréner Malínek sa pokúsil upokojiť rozhodené zverenkyne oddychovým časom, no ani ten im príliš nepomohol, Šaľa pokračovala v nasadenom tempe a strieľala jeden gól za druhým. Hostky nenakoplo ani vylúčenie Czanik v 21.minúte, počas presilovej hry ani raz neskórovali, naopak zo sedmičky zvyšovala už na 12:5 Veselková. Skvele hrajúce Šalianky zakončovali rýchle protiútoky mimoriadne efektívne a vďaka gólom Czanik, **Porubskej a Pilekovej viedli v závere polčasu už o desať gólov **16:6. Duslo odchádzalo s desaťgólovým náskokom (18:8) napokon aj do šatní.

V úvodných minútach druhého polčasu sa zranila najlepšia strelkyňa súťaže obliekajúca dres Olomouca Růžičková a pre problémy s ramenom už v ďalšom priebehu do hry nezasiahla. Po obrátke bola už hra o poznanie vyrovnanejšia, domáce, vedomé si svojho náskoku, kontrolovali hru a naďalej sa spoliehali na dobre zabezpečenú obranu. V záverečnej dvadsaťminútovke poslal tréner Lukačín na palubovku aj hráčky z lavičky, do brány sa postavila Túrociová, v poli dostali šancu talentované DemajováPócsikovou, ktoré sa neskôr presadili aj strelecky. Fabíkovej sa síce v 46.minúte podarilo znížiť na rozdiel siedmich gólov, Šalianky však umnou hrou nedávali hostkám žiadne šance na zvrat a v záverečnej desaťminútovke sa opäť dostali na rozdiel desiatich gólov a tento náskok si už nenechali vziať až do záverečného hvizdu. V 57.minúte videla Andrea Czanik po treťom dvojminútovom treste červenú kartu, no v tejto fáze hry to už nikomu z domácich neprekážalo a chemičky aj za výdatnej podpory fantastického fanklubu dokráčali k jednoznačnému víťazstvu nad elitným českým celkom v pomere 32:22.

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc 32:22 (18:8) Najviac gólov: Trochtová 6, Bahýlová 5, Czaniková a Pileková po 4 – Růžičková, Kelarová, Fabíková po 4. Rozhodovali: Dvorský a Sivák, vylúčené: 5:3, ČK: Czaniková (Šaľa) za 3 vylúčenia, 7 m hody: 1/1 – 1/1, 600 divákov.

DUSLO: Grantnerová, Túrociová – Trochtová 6, Bahýlová 5, Pileková 4, Czaník 4, Porubská 3, Vidiečanová 3, Bérešová 3, S. Kováčová, Pócsiková 1, Piskayová, Demajová 1, E. Veselková 2/1

**Výsledky 10.kola: ** Poruba – Most 36:28 (Tóthová 9, Chrenková 8 – Crhová 7, Beňušková a Martínková po 6) Partizánske – Jindř. Hradec 26:18 (Michnová 12, Košíková 6 – Bubeníková 8, Kohoutová 5 Zlín – Veselí n/M 27:21 (Poznarová 13, Štěrbová 4 – Nevařilová, Rajnohová a Súkenníková po 4) Slavia – Písek 30:34 (Černá 10, Kutlvašrová 9 – Vrabcová a Luzumová 8, Vyhnalová 7) Senec – Nitra-Sereď 29:23 (Kodajová a Štetáková po 6 – Tulipánová 5, Kissová 4)