Zlatica Gregorová Hádzaná

Začal sa súboj o bronz: V 1. zápase sa z víťazstva tešili naše hráčky

Počas víkendu postupovala ďalej aj hádzanárska súťaž. MOL Liga priniesla súboj sokoliarok a nášho tímu HK Slovan Duslo Šaľa.

Ilustračný obrázok k článku Začal sa súboj o bronz: V 1. zápase sa z víťazstva tešili naše hráčky

Duel Mol Ligy o 3. miesto sa konal v Bánovciach nad Bebravou. Šalianky pod vedením trénera Michala Lukačína sa pokúšali o víťazstvo. Priebeh duelu sa niesol úspešne na oboch stranách, najmä keď tím HK Slovan Duslo Šaľa išiel do šatní s 5-gólovým náskokom. V ďalších minútach druhého polčasu pokračovalo úspešné ťaženie nášho tímu a duel skončil víťazstvom Šalianok.

Vyhrali sme!

V prvom zápase play off slovenskej časti MOL ligy, ktorý sa konal v sobotu 11. mája 2019 hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa zdolali vysoko tím Sokola RMK Bánovce nad Bebravou 33: 24 a v sérii na dve víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – HK Slovan Duslo Šaľa 24:33 (12:17)

Najviac gólov dali: Matušincová 6, Matejíková 6/1, Hollá a Obstová po 3 – Königová 6. Pócsíková 6/2, Némethová 5, Trepáčová 4

Rozhodovali: Bočáková, Jánošíková

Bilancia vylúčení: 6:2, 7m

Pokutové hody: 5/3 – 5/3