Zlatica Gregorová Rôzne

Z domu ani na krok: Šaliansky domček si pozrite vďaka virtuálnej prehliadke

Mimoriadna situácia zapríčinila, že všetky športové aj kultúrne inštitúcie sú mimo prevádzky. Neusporadúvajú podujatia, neprijímajú návštevníkov.

Ilustračný obrázok k článku Z domu ani na krok: Šaliansky domček si pozrite vďaka virtuálnej prehliadke
10
Galéria

Svoje brány zatvoril aj obľúbený Dom ľudového bývania v Šali. Historický objekt, ktorý ponúkal návštevníkom pohľad do minulosti, je momentálne taktiež mimo prevádzky. Ten, komu chýba, však nemusí smútiť. Ako informuje Nitriansky samosprávny kraj na svojom webe, múzeá v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti už fičia na rôznych moderných aplikáciách. Domček je pobočkou Ponitrianskeho mú­zea.

Virtuálne prehliadky

„Múzeá v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK ponúkajú  virtuálne prehliadky expozícií a neuskutočnených výstav- napríklad Ponitrianske múzeum „Skvosty dávnovekého Slovenska“. Sprievodné slovo je v troch jazykových mutáciách – slovenčine, angličtine a nemčine,“ uvádza NSK.

Prehliadku je možné urobiť si aj z Domu ľudového bývania v Šali. Stačí navštíviť web-stránku. Vo virtuálnom priestore prehliadku domu ľudového bývania ako napríklad: priečelie so vstupom do dvora, prednú izbu, pitvor s podkomínom, zadnú izbu, komoru, dvor so studňou.

Po námestí

„Okrem domu a jeho častí sa vo virtuálnej prehliadke môžete prejsť aj po okolí Domu ľudového bývania, cez Námestie Sv. Trojice, ďalej okolo Mestského úradu Šaľa popri kostole sv. Margity Antiochijskej až k Renesančnému kaštieľu, v ktorom v súčasnosti sídli štátny archív,“ informujú z Domu ľudového bývania.

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24. a Facebooku.

Dávny skvost v centre Šale: Poznáte históriu roľníckeho domu Kunovcov?
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie