Peter Štrbo Hádzaná

WHIL: Skvelý prvý polčas na výhru v Porube nestačil

V dramatickom dueli plnom obratov prehra Dusla na palubovke aktuálneho českého majstra. Šaliankam nestačil na výhru ani skvelý prvý polčas, ktorý vyhrali o štyri góly. Poruba sa po obrátke vrátila do zápasu a chemičky museli sťahovať postupne až päťg

Domácej Porube absolútne nevyšiel vstup do zápasu, Šaľa v 8. minúte viedla už 5:2 a to najmä zásluhou štyroch presných zásahov Trochtovej. Zaskočený český majster aj v ďalšom priebehu sledoval gólové hody Dusla, ktoré v ešte v 24. minúte viedlo po góle Súkenníkovej 13:6! Poruba v závere polčasu zabojovala a stiahla náskok Šale na prijateľnejších 11:15.

Nástup do druhej časti mali domáce ako z partesu a už v 34. minúte po góle Révajovej nebolo po náskoku Šale ani stopy, vyrovnané 15:15. Zaujímavý priebeh priniesli aj nasledujúce minúty, Poruba od tohto momentu prebrala opraty nad zápasom a v 46. minúte viedla už o päť gólov (23:18)! Nevzdávali sa však ani chemičky, ktoré v 51. minúte gólom Porubskej vyrovnali na 26:26. Záver však patril českému celku, ktorý Duslu v posledných minútach odskočil na rozdiel troch gólov a zvíťazil 31:28. V drese domácich dominovala letná posila Pavla Poznarová, autorka 10 gólov. Na strane hostí sa strelecky predviedlo predovšetkým duo Súkenníková (7 gólov) a Trochtová (5 gólov). Na lavičku Dusla sa po vážnom zranení achilovky a mesiacoch rehabilitácie opäť posadila Eva Veselková.

[size=14]DHC Sokol Poruba – HK Slovan Duslo Šaľa 31:28 (11:15)[/size] Góly: Poznarová 10, Tóthová 5, Hrbková 4, Adámková 4, Rechtorisová 3, Révajová 2, Uhráková 2, Mičiníková 1 – Súkenníková 7, Trochtová 5, Porubská 4, Bérešová 4, Demajová 4, Szarková 3, Tulipánová 1 [blockquote]Ján Beňadik (tréner Poruby): „My sme do zápasu vstúpili veľmi zle, neviem čím to bolo. Možno nervozita z prvého zápasu navyše v domácom prostredí. Dievčatá zo Šale boli po prvom víťaznom zápase so Sencom sebavedomé. Naopak náš prístup bol taký ustrašený, pasívny, v obrane málo aktívny. Naše brankárky mali za prvých dvadsať minút asi len dva zákroky, z toho pramenilo málo brejkov, lopta bola stále na zemi. V druhom polčase sme mali našťastie sériu gólov, ktorá zápas otočila. Zlepšili sme pohyb a aktivitu a hneď to bolo na výkone poznať. Potom sme však desať minút pred koncom začali hrať tú zlú hru z prvého polčasu a prišlo vyrovnanie. V podstate sa hralo až do samého konca, ale zvládli sme to.“ // **Tomáš Kuťka (tréner Šale): ** //„Bolo to stretnutie veľmi slušnej úrovne a zápas sa asi skončil podľa papierových predpokladov. Bol to duel dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme boli jasne lepší, v druhom to bolo už horšie. Dá sa povedať, že zo svojej dominancie sme vyťažili minimum. Hráčky Poruby naopak vyťažili maximum.“

(zdroj: hazenaporuba.cz)[/bloc­kquote]

**Výsledky 2. kola: **

J.Hradec – Most 21 : 28 Partizánske – Nitra 30 : 23 Michalovce – Zlín 30:18 Olomouc – Písek 33 : 17 ŠKP Piccard Senec – Slavia (9.9.)