Peter Štrbo Hádzaná

WHIL: Šaľa zvíťazila na horúcej pôde Partizánskeho

Chemičky zvládli zápas pravdy v Partizánskom a za mohutnej podpory šalianskeho fanclubu zdolali aktuálneho víťaza Slovenského pohára 24:19.

Hoci Šaľa v prvom polčase prehrávala už o šesť gólov, nevzdávala sa a do polčasového hvizdu stiahla náskok Danlogu na dva góly a do šatní sa išlo za stavu 13:11. Druhý polčas priniesol skvelý obrat v podaní hádzanárok Dusla, ktoré sa gólom Pilekovej zo 40.minúty po prvýkrát v stretnutí ujali vedenia (16:15) a od tohto momentu ho už Šalianky z rúk nepustili a poctivou a umnou hrou držali domáce hráčky na dištanc. V záverečných sekundách zápasu zvýšila Vidiečanová na konečných 24:19 v prospech hostí a Šaľa tak získala cenný skalp aktuálneho víťaza Slovenského pohára. Nakoľko Michalovce prehrali v Zlíne, Šaľa sa opäť prepracovala na čelo WHIL.

[size=14]HK Danlog Partzánske – Slovan Duslo Šaľa 19:24 (13:11)[/size] Najviac gólov: Michnová 7/4, Košíková a Kertészová po 4 – Porubská 7, Vidiečanová a Pileková po 5 Rozhodovali: Rudinský a Mandák, vylúčené: 1:5, 7 m hody: 7/4 – 3/3, 650 divákov

Duslo: Grandtnerová, Túrociová- Porubská 7, Vidiečanová 5, Szarková 3/3, Pileková 5, Czanik 3, Demajová 1, Trochtová, Bíziková, Piskayová, Bérešová, Weibelová, Pôcsiková, Kovácsová

**Výsledky 18.kola: **

Senec – Olomouc 20:31 J.Hradec – Veselí n.M. 24:26 Zlín – Michalovce 33:26 Slavia – Poruba 28:28 UDHK – Most22:36

[center]TABUĽKA PO 18.KOLE:[/center]