Peter Štrbo Hádzaná

WHIL: Šaľa z Michaloviec bez bodov

Šláger 8.kola medzinárodnej WHIL vyznel lepšie pre domácu Iuventu Michalovce, ktorá zdolala Duslo Šaľa 32:27. Domáce hádzanárky položili základy výhry už v prvom polčase, v ktorom si vytvorili päťgólový náskok.

Stretnutie sa predohrávalo už dnes pre pohárové povinnosti celku z východu republiky. Michalovce sa v sobotu stretnú so švédskym Sävehofom v PVP. V súboji dvoch najlepších slovenských tímov uplynulej sezóny boli napokon úspešnejšie Michalovčanky. V druhej polovici prvého polčasu odskočili domáce na rozdiel troch gólov a tento svoj náskok dokázali do prestávky ešte zveľadiť. Šali sa síce v závere podarilo znížiť na relatívne nádejné 3-gólové manko, ale na viac už nemala sily. (Zdroj:slovak­handball.sk)

[size=14]Iuventa Michalovce – Duslo Šaľa 32:27 (16:11)[/size] najviac gólov: Szollosiová 6, Bachyrievová 5/3, Wollingerová, 5, Gerič 5/1 – Veselková 6/3, Czanik 5/2, Bahýlová 4 Rozhodovali: Haščík, Oťapka, vylúčené: 4:3, 7 m hody: 5/4 – 6/4, 1100 divákov