Peter Štrbo Hádzaná

WHIL: Šaľa v Zlíne víťazne

Vo vyrovnanom stretnutí Šalianky lepšie zvládli záverečnú desaťminútovku, v ktorej vďaka dobrej defenzívne eliminovali snahu Zlína o vyrovnanie a z jeho palubovky si tak privážajú cenné víťazstvo.

Úvodné minúty boli opatrné a oba tímy vychádzali najmä z pozornej defenzívy. Až do polovice polčasu nebol náskok Šale ani raz viac ako jednogólový, zlomilo sa to až v 16.minúte za stavu 8:7 v prospech Dusla, keď Zlín nepremenil sedmičku a v krátkom časovom slede dvakrát inkasoval. V 17.minúte tak Šaľa viedla po góle Bérešovej už 10:7. Domáce však „nakopol“ následný timeout a v 23.minúte vyhrávali zásluhou kanonierky Poznarovej 11:10. V závere prvého polčasu stihla poslať Šaľu do vedenia Veselková, do šatní sme tak išli s jednogólovým náskokom.

Ako na hojdačke sa menilo skóre v druhom dejstve. V 35.minúte bol náskok „chemičiek“ po premenenej sedmičke Veselkovej opäť trojgólový (14:17), Zlínčanky sa ani v týchto chvíľach nevzdávali a najmä zásluhou „všadebolky“ Poznarovej v 41.minúte opäť viedli o jeden gól, 18:17. O päť minút si domáce hádzanárky po prvýkrát v zápase vytvorili dvojgólový náskok, Šterbová zvyšovala na 21:19. Záverečná desaťminútovka však patrila Šaliankam, ktoré boli pozornejšie v obrane a opäť otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech. V 58.minúte síce domáca Šterbová ešte znížila na rozdiel jediného gólu 25:26, Šalianky si však už dva body vziať nenechali a gólmi Vidiečanovej a Pilekovej rozhodli o cennom triumfe 28:25.

Famózny výkon podala domáca ostrostrelkyňa Poznarová, ktorá zaznamenal až 13 presných zásahov, čo bola viac ako polovica gólov Zlína. Duslo sa opäť prepracovalo na čelo tabuľky, pomohli mu k tomu Michalovce, ktoré nečakane vysoko prehrali na palubovke ambicióznej Poruby.

[size=14]**HC Zlín – HK Slovan Duslo Šaľa 25:28 (13:14) **[/size] Najviac gólov: Poznarová 13, Štěrbová 6, Růčková 3 – Bérešová 7, Veselková 6, Bahýlová 4. Rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), vylúčené: 3:1, 7 m hody: 3/2 – 6/3, 350 divákov

Duslo: Grandtnerová, Turóciová – Bérešová 7, Veselková 6, Bahýlová 4, Czanik 3, Vidiečanová 3, Pileková 3, Trochtová 2, Pocsiková, Demajová, Weibelová, Porubská, Piskayová

**Výsledky 6.kola: **

Poruba – Michalovce 33:21 Slavia Praha – Jindr. Hradec 26:24 Písek – Most 24:24 Partizánske – Olomouc 23:23 Nitra-Sereď – Veselí n/M 22:35