Peter Štrbo Hádzaná

WHIL: Po oduševnenom výkone víťazstvo Šale

Hádzanárky Dusla zdolali po parádnom kolektívnom výkone hviezdami nabitý tím Poruby 24:21 a českému súperovi tak pripravili druhú prehru v sezóne.

(Posledná aktualizácia 30.10., 12:11) – Šláger kola sa začal opatrne, oba tímy vychádzali zo zabezpečenej obrany a snažili sa vyhnúť zbytočným chybám. Do desiatej minúty hostky neustále doťahovali jednogólový náskok Dusla a na svetelnej tabuli svietilo v tom čase skóre 3:3. Potom však poslala domáce opäť do vedenia Bahýlová, rýchle brejky premenili Pileková a Bérešová a razom bol náskok „chemičiek“ už trojgólový. Hostkám pomohol následný time-out a o 5 minút už Dubajová vyrovnávala na 6:6. Domáce trochu znervózneli a tréner Lukačín si radšej vzal oddychový čas. V nasledujúcich minútach to už bola opäť Šaľa z prvej polovice polčasu. V 24.minúte bol náš náskok opäť trojgólový, na 10:7 zvyšovala zo sedmičky Veselková. Záver prvého dejstva poznamenali časté vylúčenia a prerušovanie hry, trojgólový náskok si však Šalianky udržiavali a do šatní sa išlo za stavu 13:10.

V druhej časti sa obraz hry príliš nezmenil, stretnutie malo výbornú úroveň a domáce, hnané skvelým šalianskym fanklubom, si udržiavali trojgólový náskok až do 40.minúty. Veľmi dôležitú úlohu v tejto pasáži zápasu zohrala brankárka Grandtnerová, ktorá zastavila niekoľko nebezpečných akcií Poruby. Aktívne boli najmä Slovenky v drese českého súpera Tóthová s Dubajovou, obetavá hra v obrannej fáze však prinášala svoje ovocie a hostky nemali veľa priestoru na zakončenie. Stretnutie bolo čoraz tvrdšie a popretkávané množstvom dvojminútových trestov. Jeden z nich patril aj hosťujúcemu trénerovi Beňadikovi za protesty voči rozhodnutiam rozhodcov. V plnom počte sa nehralo takmer desať minút. Mimoriadne produktívna bola 48.minúta, kedy padli až štyri góly, v rýchlom slede sa presadili Porubská, Tóthová, Vidiečanová a Dubajová, ktorá znižovala na 21:19. Po prestrelke však prišli gólové suchoty a diváci žiadny gól nevideli celých 5 minút, domáci tím podržala v tomto úseku hry aj brankárka Túrociová, ktorá zneškodnila sedmičku Tóthovej. Bezgólové minúty prelomila Trochtová, ktorá zvyšovala na 22:19, vzápätí hostky zahodili ďalšiu sedmičku, na Túrociovú tentokrát nevyzrela Chrenková a loptu napálila len do konštrukcie brány. Poruba tak zákonite pykala, keď v druhom polčase skvele hrajúca Porubská zvýšila na 23:19. Záverečnú päťminútovku už Šaľa napriek enormnej snahe českého tímu zvládla a v elektrizujúcej atmosfére vybojovala mimoriadne cenné víťazstvo 24:21.

[size=14]Slovan Duslo Šaľa – DHC Sokol Poruba 24:21 (13:10)[/size] Najviac gólov: Bérešová 6, Porubská 4, Veselková 4/2 – Tóthová 7/2, Dubajová 6, Chrenková 5 Rozhodovali: Dvorský a Sivák (obaja SR), vylúčené: 6:5, 7 m hody: 4/3 – 6/4, 500 divákov

DUSLO:Grandtnerová, Túrociová – Trochtová 2, Porubská 4, Kováčová, Piskayová, Vidiečanová 1, Bérešová 6, Czaník 3/1, Demajová, Darázsová, Pileková 1, Weibelová 1, Bahýlová 2, Veselková 4/2.

Výsledky 7.kola:

Baník Most – Piccard Senec 41:19 Veselí n/M – Písek 31:22 Olomouc – Zlín 23:28 Michalovce – Slavia Praha 38:27 Jindr.Hradec – Nitra-Sereď 33:33

Súvisiace články: [link=http://www­.sala24.sk/clan­ky?extend.116674_Pre­view:-Hadzanarky-privitaju-supera-z-kategorie-najsilnejsich­.55]Preview: Hádzanárky privítajú súpera z kategórie najsilnejších[/lin­k]