Peter Štrbo Hádzaná

WHIL: Olomouc bol na Šaľu prikrátky

Hádzanárky Dusla zvíťazili na horúcej pôde Olomouca 25:21 a českému súperovi tak výrazne skomplikovali cestu do play-off. Vo výbornom svetle sa prezentovali krídla Bérešová s Vidiečanovou.

Začalo sa opatrne a ani jedno z družstiev sa nepúšťalo bezhlavo do ofenzívy. Do 13.minúty tak videli diváci len sedem gólov, na 4:3 znižovala Szarková. Šalianky prakticky po celý prvý polčas doťahovali jeden až dvojgólový náskok Olomouca. Po prvýkrát odskočil Hanáčky na rozdiel troch gólov až v 26.minúte, kedy sa presadila domáca kanonierka Růžičková (11:8). Olomouc si však do prestávky vedenie neudržal, dvakrát v rade sa presadila Vidiečanová a na polčasových 11:11 vyrovnala Bérešová.

Aj na začiatku druhého polčasu vychádzali oba celky zo zabezpečenej obrany a domáce hádzanárky nevedeli Duslu odskočiť na rozdiel viac ako jedného gólu. Dôležitý moment prišiel v 41.minúte, Andrea Czanik poslala Šaľu po prvýkrát v stretnutí do vedenia 15:14. Naďalej sa darilo krídlam Bérešovej a Vidiečanovej. Po tom, čo prvá menovaná zvýšila tesne pred záverečnou desaťminútovkou na 18:16, sa domáci tréner Libor Malínek rozhodol pre oddychový čas, no vzápätí sa presadila opäť Bérešová a náskok chemičiek bol už trojgólový. V záverečných minútach narástol náskok Dusla na päť gólov, na 22:17 zvyšovala Szarková. Hanáčky už súboj nezdramatizovali a stihli len skorigovať na konečných 25:21 z pohľadu hostí. Olomouc si prehrou výrazne skomplikoval cestu do play-off, Šalianky naopak môžu stále pomýšľať na celkový triumf v základnej časti WHIL.

[size=14]DHK Zora Olomouc – Slovan Duslo Šaľa 21:25 (11:11)[/size] Najviac gólov: Fabíková 6, Růžičková 6/3 – Bérešová 7, Vidiečanová 5/2, Trochtová a Czanik po 3 Rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), vylúčené: 3:2, 7 m hody: 4/3 – 3/2, 185 divákov

Výsledky 23.kola:

Most – Poruba 32:30 Písek – Slavia26:19 Veselí – zlín 28:16 J.Hradec – Partizánske 23:25 Nitra-Sereď – Senec 26:28

[center]TABUĽKA PO 23.KOLE:[/center]