Peter Štrbo Hádzaná

WHIL: Duslo potrápil český súper len v prvom polčase

Chemičky v Jindřichovom Hradci úspešné! Český súper držal s hádzanárkami Šale krok len do začiatku druhého polčasu, keď Duslo sériou ôsmich gólov v rade zničilo akýkoľvek odpor domáceho celku a zaslúžene zvíťazilo 25:18.

Ilustračný obrázok k článku WHIL: Duslo potrápil český súper len v prvom polčase

Vstup do zápasu nevyšiel Šaliankam podľa predstáv a domáce hráčky viedli v 8. minúte už 5:2. Tréner Kuťka sa za tohto stavu rozhodol vziať pre svoj tím oddychový čas a urobil dobre, nakoľko sa hostky v polovici polčasu začali na nepríjemné hráčky Jindřichovho Hradca doťahovať a v 21. minúte Porubská zmazala trojgólový náskok, keď vyrovnala na 9:9. Záverečná desaťminútovka úvodného dejstva už patrila hádzanárkam Dusla. ktoré od stavu 11:10 v prospech domácich vsietili štyri góly v rade a razom viedli 14:11. V poslednej minúte ešte Kohoutová upravila na polčasových 12:14.

Po prestávke neprešlo ani päť minút a J.Hradec vyrovnal na 14:14. Prestrelka pokračovala aj v ďalšom priebehu a v 41. minúte svietil na svetelnej tabuli stav 17:16 pre Šaľu. Horečková ešte stihla vyrovnať na 17:17, ale od tohto momentu začali chemičky na palubovke dominovať. Porubská dvoma gólmi za sebou zvýšila na 19:17, následne pridala dvadsiaty gól hostí Szarková, po ktorej úspešne mierila aj Bíziková a Šaľa viedla pred záverečnou desaťminútovkou 21:17. Zaskočené domáce v závere zápasu už len sledovali kanonádu slovenského celku, ktorý po góle Szarkovej päť minút pred koncom viedol už o osem gólov 25:17. Tréner J.Hradca videl, že je s jeho tímom zle-nedobre a v 57. minúte si radšej vzal time-out. Šalianky už bez problémov doviedli zápas do víťazného konca, keď na konečných 25:18 z pohľadu hostí korigovala domáca Eliášová.

Házená Jindřichův Hradec – HK Slovan Duslo Šaľa 18:25 (12:14)

Najviac gólov: Krupicová 6/5, Kohoutová a Kyriušynová po 3 – Porubská, Bérešová po 5, Szarková po 5/1 Rozhodovali: Brůna a Vostatek (obaja ČR), vylúčené: 6:5, 7 m hody: 5/5 – 2/1, 210 divákov

Duslo: Túrociová, Grandtnerová – Porubská 5, Beréšová 5, Szarková 5/1, Bíziková 3, Trochtová 3, Súkenníková 3, Piskayová 1, Veselková, Tulipánová, Demajová