Peter Štrbo Hádzaná

WHIL: Chemičky vstúpili do sezóny víťazne

Vydarený štart Šale! Hádzanárky Dusla úspešne vstúpili do nového ročníka WHIL, keď na vlastnej palubovke zdolali Piccard Senec 29:25. Vyrovnaný duel zlomili Šalianky definitívne vo svoj prospech v záverečnej pätnásťminútovke, keď súperovi odskočili n

Šalianky mali výborný vstup do duelu, už v 3.minúte viedli 3:0, pričom prvé dva góly zaznamenala letná posila Lucia Súkenníková. Senec však postupne vyrovnal hru a Duslo v nevydarenej druhej desaťminútovke stratilo náskok a v jej závere dokonca prehrávalo 8:9. Záver polčasu patril spojke Porubskej, ktorej góly znamenali pre Šaľu opäť trojgólový náskok, v samom závere prvého dejstva Piccard opäť zabojoval a do polčasového klaksónu znížil na 13:12.

Chemičky si v úvode druhej časti priebežne udržiavali jednogólový náskok, od 40. minúty sa hra poriadne rozkúskovala, keď prišla séria dvojminútových vylúčení na oboch stranách. Záverečná pätnásťminútovka už patrila hádzanárkam Dusla, ktoré si vytvorili päťgólový náskok a napokon sa radovali zo zaslúženého triumfu.

Strelecky najaktívnejšou hráčkou v drese domácich bola Bérešová (8 gólov), po päť gólov vsietili predsezónna posila Súkenníková i spojka Porubská. Najlepšou strelkyňou duelu bola nová akvizícia Senca Polláková, ktorá zaznamenala desať presných zásahov. Úspešnú súťažnú premiéru na lavičke Dusla absolvoval skúsený lodivod Tomáš Kuťka.

[size=14]Slovan Duslo Šaľa – ŠKP Piccard Senec 29:25 (13:12)[/size] Najviac gólov: Bérešová 8, Súkenníková 5/1, Porubská 5/3 – Polláková 10/3, Weibelová, Tučnovičová po 4 Rozhodovali: Oťapka, Sivák, vylúčené: 7 m hody: 6:6, ČK: Weibelová (Senec) za tri vylúčenia,6/4 – 4/4, 500 divákov

Duslo: Grantnerová, Túrociová – Trochtová 4, Porubská 5/3, Piskayová 1, Bérešová 8, Demajová 4, Szarková 2, Súkenníková 5/1, Ďurechová, Rácková, Bíziková, Tulipánová, Darázsová, Zemáneková, Kováčová

Hodnotenie trénerov po stretnutí: [youtube=440,250]h­ttp://youtu.be/K5U1NnXn­f30[/youtube]

[blockquote]Výs­ledky 1. kola:

Písek – Veselí n/V 15 : 28 Zlín – Olomouc 28 : 22 J.Hradec – Partizánske 18 : 29 UDHK Nitra – Michalovce 20 : 39 Slavia Praha – Most 27 : 30 [/blockquote]

Fotogaléria: Štefan Móri