Peter Štrbo Hádzaná

WHIL: Chemičky prišli v Moste o sedemgólový náskok

Hádzanárky Dusla Šaľa zaváhali na palubovke českého Mostu a prehrali 26:28, hoci ešte dvadsať minút pred koncom viedli o sedem gólov. V šlágri kola Veselí zdolalo Michalovce tesne 22:21.

Most, ktorý bol pred stretnutím stále v hre o postup do českého play-off, od úvodu potvrdzoval, že v domácom prostredí je mimoriadne silným súperom. Šaľa v úvodnej desaťminútovke doťahovala najtesnejší náskok domácich, ktoré sa mohli spoľahnúť aj na dobre chytajúcu Müllnerovú. Po dvadsiatich minútach viedol český celo po krásnej strele Martinkovej 10:7. Strelkyňa gólu sa o malú chvíľu nepríjemne zrazila s Andreou Czanik, ktorá po strete ostala s rozbitou hlavou ležať na palubovke. Podľa oficiálneho webu Dusla Šaľa opustila hraciu plochu s podozrením na otras mozgu. Chemičky však v závere polčasu zabojovali a do šatní sa išlo za remízového stavu 12:12. Šalianky vynikajúco vstúpili do druhého dejstva a v 34.minúte viedli už o štyri góly, na 16:12 zvyšovala Lucia Bérešová, ktorej patrili aj nasledujúce minúty, keď najskôr upravila na 20:14 a v 40.minúte zabezpečila hostkám po ďalšom úspešnom brejku už sedemgólové vedenie. Na záverečných 15 minút stretnutia však bude chcieť Šaľa zrejme čo najrýchlejšie zabudnúť, Most ukrajoval z výrazného náskoku Dusla priam raketovým tempom a desať minút pred koncom vyrovnala na 23:23 Dvořáková. V nervóznom závere si mostecké hádzanárky vytvorili dvojgólové vedenie a stav 28:26 vydržal až do záverečného hvizdu, Šaľa tak výborne rozohraný duel nedotiahla do víťazného konca, naďalej jej však v tabuľke patrí tretia priečka.

[size=14]DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa 28:26 (12:12)[/size] Najviac gólov: Martínková 8, Vysloužilová 6, Kylarová 5 – Vidiečanová a Bérešová po 7, Porubská 5. Rozhodovali: Válek, Opava, vylúčené: 1:2, 7 m hody: 1/0 – 2/1, 980 divákov.

Duslo: Grandtnerová, Túrociová – Bérešová 7,Vidiečanová 7,Porubská 5/2, Demajová 3, Pileková 2, Trochtová 1,Piskayová 1, Tulipánová, Czanik

Výsledky 25.kola:

Veselí – Michalovce 22:21 Senec – Slavia 19:33 Jind. Hradec – Poruba 19:30 Nitra-Sereď – Zlín 19:41 Písek – Partizánske 33:24