Vzduchovkársky sviatok v našom meste: Šaľa hostila Majstrovstvá Slovenska v streľbe

Posledný februárový víkend v tomto roku patril významnému športovému podujatiu. Mesto Šaľa hostilo strelcov z celého Slovenska.

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku Vzduchovkársky sviatok v našom meste: Šaľa hostila Majstrovstvá Slovenska v streľbe
Foto: Rastislav Búgel

Od soboty do nedele sa v Mestskej športovej hale v Šali zišla strelecká elita, nominovaná svojimi klubmi. Na Majstrovstvách Slovenska v streľbe zo vzduchových zbraní sa súťažilo v kategóriách muži, ženy,juniori, juniorky, kadeti, kadetky a seniori. Nechýbali zápolenia v streľbe zo vzduchových pušiek a vzduchových pištolí. Predseda šalianskeho streleckého klubu, Ľudovít Kováč pre náš portál ešte pred začiatkom podujatia povedal, že očakávajú okolo 200 účastníkov. Po prvý raz sa strieľalo na elektronické terče.

Ako informuje web mesta Šaľa, sala.sk: :"Podujatie slávnostne otvoril primátor mesta Šaľa, riaditeľ Majstrovstiev SR 2017 Jozef Belický.  Vo svojom príhovore spomenul historické pozadie a úspechy šalianskeho športovo-streleckého klubu, vyjadril česť spoluorganizovať takúto významnú súťaž v Šali, strelcom poprial mnoho šťastia.“

A ako sa darilo našim?

Mesto Šaľa sa stalo opäť centrom športového diania, tentoraz v streleckých disciplínach. Na podujatí sa predstavilo 12 členov Šalianskeho športovo – streleckého klubu. Pozrite sa, ako sa im darilo.

V sobotu 25.2. 2016 sa umiestnili šalianski strelci takto:

Kategória muži : Tomáš Obložinský 8. miesto

Kategória seniori: Josef Martinka 24. miesto, Igor Mikláš 33. miesto

V nedeľu 26.2. 2016 sa umiestnili v týchto kategóriách:

Kategória juniori a kadeti: Miroslav Lipovský 3. miesto, Stanislav Babala 7. miesto

Kompletné výsledky si môžete pozrieť TU:

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame