Zlatica Gregorová Rôzne

Vytúžený víkend štartuje: Valentínske korčuľovanie aj degustácia destilátov

Máme tu sviatok zaľúbených. Ak sa aj vy chystáte vytvoriť milovanému človeku poriadne prekvapenie, máte na to teraz dobrý dôvod.

Ilustračný obrázok k článku Vytúžený víkend štartuje: Valentínske korčuľovanie aj degustácia destilátov
Zdroj: TASR

Chystajte sa na špeciálne korčuľovanie, degustáciu tekutého ovocia, aj kino či šport.

KULTÚRA

14. február 2020, 12.00– 17.00 hod., Zimný štadión Šaľa

VALENTÍNSKE KORČUĽOVANIE

OZ Šaľa-Tvoje mesto a Mesto Šaľa pripravili spoločensko-športové podujatie.

„Prejavovať lásku svojej milovanej polovičke by sme mali po celý rok. I napriek tomu sa sviatok svätého Valentína stal veľmi populárny. Oslávime ho aj v Šali. Populárny sviatok lásky môžu zaľúbené páry osláviť aj počas romantického korčuľovania na šalianskom klzisku. Pre každého návštevníka je pripravený aj malý darček,“ informuje Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

MOČENSKÝ ŠTAMPRLÍK

15. február 2020, 16.00 hod., Kultúrne stredisko-kláštor Močenok

Obec Močenok, MO Slovenského zväzu záhradkárov, pod záštitou Slovenského Rádu rytierov destilátov organizujú tradičné podujatie pre výrobcov destilátov aj širokú verejnosť. Okrem degustovania ovocných mokov bude súčasťou programu aj prednáška na tému „Premena ovocia na ušľachtilý destilát a jeho hodnotenie.“

Počas voľných dní sa môžete vybrať na športové duely. Na svoje si prídu milovníci hádzanej aj futbalu.

ŠPORT

14.02.2020, 18.00 hod., Mestská športová hala Šaľa

Hádzanárska Slovnaft Extraliga mužov

HKM Šaľa – CROWS Košice (3. miesto) 2. kolo nadstavby

15.02.2020, 18.00 hod., Mestská športová hala v Šali

Medzinárodná hádzanárska MOL liga žien

HK Slovan Duslo Šaľa – Baník Most (1. miesto)

15.02.2020, 11.00 hod., futbalový štadión Šaľa

priateľský futbal

Duslo Šaľa – FC Nitra U 19 (I. liga)

KINOTIPY

15. február 2020, 20.00 hod.

1917 (1917)

Réžia: Sam Mendes  •  Hrajú: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Colin Firth, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, Andrew Scott, Richard Madden, Daniel Mays, Adrian Scarborough, Nabhaan Rizwan, Jamie Parker, Tommy French

Dvaja britský vojaci v prvej svetovej vojne majú podľa rozkazu preniknúť ďaleko za nepriateľskú líniu a doručiť správu o odvolaní zajtrajšieho útoku ich vlastnému oddielu. Ak zlyhajú, nastane masaker.

15. február 2020, 18.00 hod.

Príliš osobná známosť (Príliš osobná známosť)

Réžia: Marta Ferencová  •  Scenár: Marta Ferencová, Eva Urbaníková  •  Kamera: Mário Ondriš  •  Hrajú: Eliška Balzerová, Tatiana Dyková, Petra Hřebíčková, Ľuboš Kostelný, Marián Mitaš, Janko Popovič Volarič, Branislav Trifunovičí

Film prináša príbehy troch žien, ktoré sa poznajú, alebo sa spoznajú. Spája ich priateľstvo, muž a malé, päťročné dievčatko. Simona (Tatiana Dyková) si nanovo buduje život po tom, čo sa rozvedie a syn sa rozhodne žiť s otcom. Natáliu (Petra Hřebíčková) si nájde láska v podobe vdovca s malou dcérkou a obetavou babkou. A Eva (Eliška Balzerová) aj v dôchodkovom veku zisťuje, že do jej života stále patrí láska partnerská, nielen tá k vnučke.Úsmevný, miestami dojímavý príbeh je dôkazom toho, že spôsobov lásky je toľko, koľko je ľudí na zemi.

15. február 2020, 16.00 hod.

Super maznáčikovia (Pets United)

Réžia: Reinhard Klooss

Túlavý pes Roger je rebel, ktorý pomôže každému, kto je v núdzi. Aj tým, že občas uchmatne jedlo rozmaznaným domácim maznáčikom. A tých je v Robo City viac, než dosť. Robo City je totiž široko ďaleko to najmodernejšie mesto, aké si viete predstaviť. Jeho obyvatelia si žijú šťastne, pretože takmer všetko obstarávajú roboti. Lenže bezstarostné dni práve končia. Starosta mesta totiž zošalel. Rozhodol sa všetkých ľudí a aj zvieratá vyhnať a z ich domovov urobiť mesto robotov.

16. február 2020, 20.00 hod.

Chlap na striedačku (Chlap na střídačku)

Réžia: Petr Zahrádka  •  Hrajú: Jiří Langmajer, Ivana Chýlková, Iva Janžurová, Lucie Žáčková

Pätnásť rokov vydatá Zuzana jedného dňa zistí, že jej manžel Jiří má už dlhšiu dobu pomer s inou ženou. Zuzana neváha, rozhodne sa svoju sokyňu Lenku navštíviť a dať jej netradičný návrh. Jej plán je priam škandalózny. Navrhne jej, aby si starostlivosť o Jirku rozdelili a urobili tak z neho chlapa na striedačku. Lenka po prvotnom šoku súhlasí a obe ženy predstavia tento nový spôsob života Jirkovi. Teda skôr ho postavia pred hotovú vec. Čo sa zdá všetkým zo začiatku ako perfektný plán, kedy je Jirka jeden týždeň s manželkou, druhý týždeň s milenkou, sa nakoniec môže stať pre všetkých nočnou morou.

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Dnes24 a Facebooku a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale aj celého Slovenska.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie