Vytiahnite kotlíky a chystajte sa na súťaž: V Tešedíkove bude parádny festival

Ak netušíte, kam v prvý májový víkend vyraziť, naporúdzi je zaujímavá akcia. V našom okrese sa bude konať súťaž vo varení.

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku Vytiahnite kotlíky a chystajte sa na súťaž: V Tešedíkove bude parádny festival
Zdroj: TASR

Pri rybníku

Pôjde už o XIV. ročník Kotlíkového festivalu. Pre návštevníkov ho usporiada Obecná samospráva a starosta obce v spolupráci so ZO Csemadok Tešedíkovo, OZ Telektó, Viniper – Združenie Peredských vinárov a Zo Červený kríž Tešedíkovo. Podujatie odštartuje 5. mája 2018 pri rybníku Telek – Tó Tešedíkovo. Už od 7.00 hod. prebehne registrácia účastníkov. Od 9.00 – 13.30 hod. už kuchári budú predvádzať svoje znalosti.

Jednotlivci aj skupiny

Ako informujú organizátori, do súťaže sa môžu zapojiť jednotlivci aj skupiny. Všetky suroviny, ktoré budú súťažiaci potrebovať k vareniu, si musia priniesť. Organizátori im ale poskytnú vodu, stoly, lavice a miesto, kde budú môcť kulinárčiť. Ak by ste chceli pripraviť vaše obľúbené jedlo – guláš alebo rybiu špecialitu aj vy, účastnícky poplatok je 15 eur.

Štýlová úprava

O tom, že zapojiť sa do zápolenia bude odmenené niet pochýb. Traja najlepší získajú vecné dary a Mimoriadneho ocenenia sa dostane tomu, kto si porotu získa vkusnou úpravou jedla alebo prestieraním. Podľa slov organizátorov, bude po celý deň veselo. V dopoludňajších hodinách od 9.00 – 11.30 hod. bude k dispozícii stan zdravotníckej služby, kde vám zmerajú tlak aj cukor. Pred obedom od 11.30 – 14.00 hod. sa budú môcť dosýta vyjašiť tí najmenší pri kreatívnych hrách a o 15.00 hod. porota vyhodnotí tie naj špeciality tohtoročného Kotlíkového festivalu. Od 16.00 hod. do 23.00 hod. sa už budete môcť zabaviť pri hudbe.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame