Zlatica Gregorová Samospráva

Vyplavené kontajnery na programe dňa: Šalianska radnica haváriu rieši

Pred pár dňami sa Šaľou prehnala búrka. Zanechala po sebe nemilé prekvapenie.

Ilustračný obrázok k článku Vyplavené kontajnery na programe dňa: Šalianska radnica haváriu rieši
19
Galéria

V pondelňajšie septembrové ráno sa obyvatelia Rímskej ulice vo Veči zobudili a zbadali vyplavené polopodzemné kontajnery. Spodná voda ich vytlačila na povrch a tak ležali voľne pohodené vedľa seba. Mesto hneď začalo rokovania, aby sa situácia čo najskôr vyriešila. Stojisko je zatiaľ nepoužiteľné a tak mesto dalo pristaviť náhradné kontajnery, ktoré zdobili Veču do vlaňajška, kým boli rozmiestnené nové moderné nádoby na zber odpadu.

Neodtiekla

V radnici si teda sadli za stôl a premýšľali, čo podniknú. Opýtali sme sa hovorkyne Dajany Hanesovej, ako mesto rieši túto situáciu. „Dňa 09. 09. 2019 mesto nahlásilo vyplavenie polopodzemných kontajnerov na Rímskej ulici poisťovni ako škodovú udalosť zapríčinenú živelnou pohromou- nadmerným úhrnom zrážok v noci z 08. 09.2019 na 09. 09.2019. Na naše územie vydal Hydrometeorologický ústav SR výstrahu II. stupňa pre úhrn zrážok. Nadmerný úhrn zrážok, ktorý padol za obdobie cca 3 hodín spôsobil, že voda sa v lokalite umiestnenia kontajnerov nahromadila a nemala kam odtiecť.“

Podľa hovorkyne Mesta Šaľa nie sú polopodzemné kontajnery vo Veči (kvôli technologickému postupu výroby) ukotvené betónovou pätkou, sú iba vycentrované a zasypané zeminou.

V makadame

Ako Dajana Hanesová doplnila, „na základe skúseností z realizácie polopodzemných kontajnerov v iných mestách, mesto zvolilo odporučený postup zasýpania makadamom a nie výkopovou zeminou, ktorá sa nedá dostatočne zhutniť. Napriek tomu na Rímskej ulici došlo k ich vyplaveniu.“

Zlikvidujú haváriu

Podľa aktuálnych informácií sa už mesto obrátilo na dodávateľa stavebných prác a po tom, čo stav zdokumentuje poisťovňa začnú s likvidáciou havarijného stavu.

Mesto žiada občanov Rímskej ulice, aby využívali pristavené dočasné 1100 l kontajnery na odpad a na triedený zber polopodzemné kontajnery v iných častiach Veče.

Vo fotogalérii uvidíte zábery vyplavených večianskych kontajnerov.

Búrka vyčíňala aj v Šali: Vyplavila polopodzemné kontajnery, FOTO
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie