Vodný stánok v Šali má odstávku: Prekvapia aj novými mostíkmi, FOTO

Plaváreň v meste Šaľa je navštevovaným zariadením, kde si ktokoľvek môže zaplávať či inak si oddýchnuť. Svoj voľný čas tu môžu tráviť športovci každého veku.

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku Vodný stánok v Šali má odstávku: Prekvapia aj novými mostíkmi, FOTO
Foto: Zlatica Gregorová

Zariadenie je otvorené celoročne, počas leta je niekoľko dní vyhradených väčším reparáciám. Aj počas augustových dní je plaváreň odstavená a na programe je dokonalá očista aj rekonštrukcia. Letná odstávka sa začala 6. a potrvá do 13. augusta 2018.

Bazénová dlažba

V čase našej návštevy pracovníci plavárne poriadne zarezávali. Ich cieľom bolo dôkladne vyčistiť povrch dlažby pri bazénoch. Použili pri tom špeciálnu zmes, ktorá im prácu uľahčila. Malý bazén už žiaril čistotou a teraz sa zacielilo na veľký plavecký bazén. Ako nám riaditeľ Patrik Ščasný povedal, „práce sa začali podľa plánu, samozrejme, nie všetko vychádza z časového hľadiska, niektoré práce kvôli subdodávateľom budú prevádzané aj po odstávke, avšak všetky práce sú zlúčiteľné s prevádzkou.“

Baby swimming

Momentálne vynovujú technickú časť, revizujú technické zariadenia a pripravujú sa na vytvorenie nového priestoru pre bufet. Na jeho mieste totiž vznikne Baby swimming, kde sa malé deti dostanú možno aj do prvého kontaktu s vodou. Bufet teda bude naďalej slúžiť návštevníkom zariadenia, avšak na inom mieste.

„Následne nás čaká už avizovaná výstavba bazénu, výmena dlažby pri nových mostíkoch a výmena resp, facelift mužských skriniek,“ prezradil riaditeľ. Pôvodné mostíky – štartovacie bloky, ktoré využívajú zdatní plavci sú sčasti odmontované a budú čoskoro nahradené novými – nerezovo – plastovými.

Spokojnosť návštevníka

Pestré plavecké dráhy spokojne odpočívajú vedľa bazéna a čakajú na svoj deň, kedy budú opäť namontované. Na plavárni dúfajú, že naplánované činnosti stihnú do konca augusta – septembra 2018. „Pevne veríme, že práce sa podaria ku spokojnosti návštevníkov, a môžeme plánovať ďalšie novinky,“ uzatvára Patrik Ščasný.

Salianska plavaren Aquasport sa renovuje #sala #sala24 #plavanie #sport

A post shared by Šaľa24 (@sala.dnes24.sk) on

Zdroj: Dnes24.sk