Zlatica Gregorová Samospráva

Vlna nevôle proti herniam: Šalianska radnica chladí horúce hlavy

Nedávny prepad trafiky vo Veči opäť v občanoch vyvolal búrlivé reakcie. Niektorí si ho na sociálnych sieťach dali do súvisu s herňami, ktoré sa v blízkosti nachádzajú.

Ilustračný obrázok k článku Vlna nevôle proti herniam: Šalianska radnica chladí horúce hlavy
Zdroj: TASR

Začiatkom roka 2020 požiadal majiteľ už existujúcej herne o zakúpenie ďalších priestorov. Tie sa nachádzajú v budove Centra občianskej vybavenosti (COV) v mestskej časti Šale. Po čase sa opäť vyrojili obavy občanov, ktoré dali radnici najavo.

Zlé informácie

„Na sociálnej sieti sa aj v týchto dňoch opäť objavili nepresné informácie ohľadom tohto podnikania v budove COV vo Veči. Konanie, ktoré prebiehalo na Mestskom úrade v Šali sa týkalo herne, ktorá tam reálne existovala už niekoľko rokov a rozhodla sa vykonať vo svojich priestoroch zmeny a prikúpiť nové priestory,“ priblížila Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

Jedna herňa by mohla zaniknúť

V blízkosti spomínaného kasína sa nachádza ďalšia herňa toho istého majiteľa. Ten s ňou má mať aktuálne nový zámer. "Podľa našich, zatiaľ zistených informácií, plánuje tento majiteľ túto herňu do konca mesiaca zrušiť,“ vyhlásila šalianska hovorkyňa.

Ako dodala Dajana Hanesová: „Zákon obmedzuje prevádzkovanie herní len v blízkosti škôl. Pre mesto je bezpečnosť občanov prvoradá a momentálne nemáme žiadne poznatky o tom, že by herne narúšali verejný poriadok.“

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Dnes24 a Facebooku a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií z celého Slovenska.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie