Peter Štrbo Hádzaná

Víťazstvo s nováčikom sa rodilo ťažko, ale teší

Cez víkend videla Mestská športová hala v Šali hádzanársku drámu, so šťastným koncom pre šalianske hádzanárky.

Každý zápas v medzinárodnej hádzanárskej WHIL-ke je ťažký a mohli sa o tom presvedčiť aj priaznivci hádzanej cez víkend, keď sa favorizované hráčky Dusla dve tretiny duelu „trápili“ s nováčikom z Poruby. Chemičky už v tretej minúte viedli o štyri góly a šalianski priaznivci uzatvárali stávky o koľko gólov tento zápas Šaľa vyhrá. Bezstarostnú hru Dusla, ku ktorej sa pridružilo zahadzovanie pokutových hodov a náskokov do bránkoviska, ako aj veľa technických chýb v rozohrávke súper náležite trestal a v priebehu prvého polčasu aj získal dvojgólový náskok. Po obrátke nováčik ešte zvýšil náskok a v 38. minúte viedol už o 5 gólov 15:20. Hostia osobnou obranou vypojili z hry najlepšiu strelkyňu Szarkovú, darilo sa ich brankárke Dolákovej a tak pomohlo Duslu až zaradenie dlhodobo zranenej Pilekovej. Spolu s Vidiečanovou a pivotkou Czaník začali sťahovať náskok súpera a v 53. minúte bolo už vyrovnané 26:26. O pár sekúnd neskôr vyrazila brankárka Túrociová sedmičku českej reprezentantke Hrbkovej a Duslo už šancu z rúk nepustilo a dosiahlo vzhľadom na viacero prekvapujúcich výsledkov dôležité víťazstvo.

Z ďalších duelov sa nečakalo víťazstvo Partizánskeho v Trenčíne, prehra Michaloviec v Zlíne, ale ani vysoká prehra slovenského majstra ŠKP Bratislava v Písku.

Slovan Duslo Šaľa – HK Sokol Poruba 32 : 28 (14:16)

Pred 500 divákmi rozhodovali: Cipov – Pastierik; p.k.: 5/1 – 6/4; vylúčené: 7 – 6; Duslo: Grandtnerová, Túrociová – Vidiečanová 7; Trochtová 3; S. Szarková 3; Czanik 4; Weibelová 3; Veselková 1; Bérešová 7; Dubajová; Pócsiková, Pileková 4, Zemáneková, Kováčová – tréner Michal Lukačín. HK Sokol: Adámková 6, Mališová 5, Hrbková a Richvalská po 4 ** Z ďalších výsledkov 19. kola: ** Písek – ŠKP Bratislava 27:20 Trenčín – Partizánske 25:26 Most – Jindř. Hradec 30:20 Zlín – Michalovce 35:33 Slávia Praha – Olomouc 31:25 Veselí n/M – Bánovce n/B sa nehralo pre chrípkovú epidémiu

Najlepšie strelkyne:
1. A. Tóthová (Bánovce n/B) – 188 gólov; 2. K. Černá (Praha) – 139 gólov; 3. I. Luzumová (Písek) – 130 gólov; 4. Tobiášová – Michalovce – 130 gólov; 5. H. Martínková (Most) – 128 gólov;...­..9. S. Szarková – 110 gólov; 10. L. Vidiečanová – 108 gólov;… L. Bérešová – 67 gólov (všetky Šaľa),…

Do kompletnej tabuľky súťaže po 19. kole a najlepších strelkýň chýba odohrať ešte jedenásť neodohraných zápasov a z oddielov majú najväčšie manko Veselí n/M , ktoré má sklz troch zápasov a náš víkendový súper Poruba, ktorá má o dva odohrané zápasy menej.