Peter Sýkora Futbal

Víkend plný futbalových turnajov

Futbalové mužstvá okresu Šaľa vybojovali na všetkých troch letných futbalových turnajoch, na ktorých štartovali prvenstvo.

Futbalové kolektívy šalianskeho regiónu využívajú posledné možnosti pred štartom nového ročníka majstrovských futbalových súťaží pre štart na letných futbalových turnajoch, na ktorých majú možnosť odohrať viacero stretnutí a vyskúšať v nich pripravenosť ma majstrovské boje. Piati zástupcovia okresu Šaľa štartovali na turnajoch, v ktorých potvrdili svoje kvality.

Futbalový turnaj v Močenku (štartovali mužstvá z okresov Šaľa a Nitra): MOČENOK (V. liga) – Jarok (II. trieda) 1:0 (Dedič) H. KRÁĽOVÁ (IV. liga) – HÁJSKE (II. trieda) 4:1 (Kollár, Új, Kališ, Práznovský – Chudáčik) o tretie miesto: HÁJSKE – Jarok 0:0 (pok. kopy 3:1) o prvé miesto: MOČENOK – HORNÁ KRÁĽOVÁ 3:1(Dedič, Majdák, Drotár – Šipka) Súčasťou turnaja bola tiež súťaž v kopaní jedenástok (poznámka: Močenská penalta). Víťazný strelec Richard Kováč si vybojoval odmenu 200 eur.

Futbalový turnaj v Topoľnici (štartovali mužstvá z okresov Galanta a Šaľa): Topoľnica (I. trieda) – Kajal (II. trieda) 4:1 (2:0) VLČANY (V. liga) – Galanta „B“ (I. trieda) 3:0 (1:0) Mészáros, Félix, Holbík o tretie miesto: Kajal – Galanta „B“ 3:2 (2:1) o prvé miesto: Topoľnica – VLČANY 2:2 (1:0) Mészáros, T. Pál (p. k. 1:4)

Futbalový turnaj v Kráľovom Brode (z okresov Dun. Streda, Šaľa, Galanta) Kráľov Brod (I. trieda) – Kútiky (I. trieda) 1:0 (0:0) ŽIHÁREC (III. trieda) – V. Ostrov (I. trieda) 2:0 (1:0) Bujko (11), Drahoš o tretie miesto: V. Ostrov – Kútiky 2:3 (0:2) o prvé miesto: **Kráľov Brod – ŽIHÁREC 1:2 (0:1) Komrhel, Szombati ** Z doterajších odohraných turnajov majú z nášho regiónu najlepšiu bilanciu futbalisti Vlčian a Močenka (obaja piata liga), ktorí vyhrali po dva turnaje. Príjemným prekvapením však sú tiež futbalisti zo ŽIHÁRCA, ktorí napriek tomu, že hrajú v tretej triede si na turnajoch poradili aj so súpermi z vyšších súťaží.