Zlatica Gregorová Kultúra

Večou sa rozvonia lečo: Chystajte sa na festival a gastro súťaž, poteší ohňostroj

Leto je za nami, aj jeseň však bude bohatá na podujatia. Počas druhého septembrového víkendu sa zabavíte v mestskej časti Šale.

Ilustračný obrázok k článku Večou sa rozvonia lečo: Chystajte sa na festival a gastro súťaž, poteší ohňostroj
24
Galéria

OZ Večiania, Rímskokatolícky úrad Veča a Mesto Šaľa pripravili pre svojich občanov Hudobný festival Veča Fest a zároveň aj 5. ročník Súťaže vo varení leča.

Saxofón aj disco

Pribinov park bude 15. septembra 2019 pripravený privítať návštevníkov aj s bohatým kultúrnym programom. Ten sa podľa informácií predsedu OZ Večania Mareka Molnára začne od 14.00 hod. Vystúpi v ňom saxofonista Marián Mráz. Po vystúpení vypukne Mini Disco s maskotom o 15.00 hod.

Ohňostroj

Po hodinovom tanci si návštevníci budú môcť oddýchnuť pri ABBA Show. Tú neskôr na pódiu vystrieda Muziker Duo-Rudi so začiatkom o 17.30 hod. Večer zavŕši ohňostroj pri príležitosti okrúhleho jubilea súťaže.

Počas dňa sa zároveň bude konať aj gastro súťaž vo varení leča. Registrovať sa vareniachtiví budú môcť od 14.00 hod. do 14.30 hod. Potom už sa vyberú na svoje stanovištia.Tam si pripravia ingrediencie, z ktorých vyčaria vysnívaný zeleninový pokrm.

Začnú variť

O 15.00 hod. už začnú naostro súťažiť. Príprava leča by účastníkom mala trvať približne hodinu. Po dovarení, o 16.00 hod. vzorky jedál ohodnotí porota.

“Technologický postup, vôňu, chuť, farbu, konzistenciu leča, oblečenie, hygienu počas prípravy ako aj dobrú náladu súťažiacich a ich spoločníkov. Víťazom bude družstvo s najvyšším bodovým ohodnotením,” informuje Marek Molnár.

Zábavné súťaže

Pokračovať sa bude súťažením v disciplínach ako je zatĺkanie klinca do klátu, pitie piva na čas i súťaž v jedení syrového korbáča bez pomoci rúk. Kto navaril to naj lečo sa súťažiaci dozvedia o 17.00 hod. Účastníci podujatia môžu skúsiť i šťastie v tombole.

V galérii si pozrite oslavy 140. výročia večianskych dobrovoľných hasičov.

Foto: ilustračné

Večianski hasiči oslavovali:140. výročie s plaketami, FOTO
24
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie