Zlatica Gregorová Kultúra

Večianske vianočné trhy sú tu: Bohatý program s Drapákom aj folklórom

Po roku sa opäť do nášho mesta vkráda predsviatočná atmosféra. K nej už neodmysliteľne patria aj obľúbené trhy.

Ilustračný obrázok k článku Večianske vianočné trhy sú tu: Bohatý program s Drapákom aj folklórom
Foto: Zlatica Gregorová

O pár dní zapálime druhú sviečku na adventnom venci a to je znamenie, že čas príjemného čakania je tu. Už vo štvrtok 5. decembra 2019 sa v Pribinovom parku začnú Večianske vianočné trhy a to rovno príchodom Mikuláša. Čo pre vás pripravilo Mesto Šaľa, Mestské kultúrne stredisko a Občianske združenie Večania?

Bohatý program

V čase od 5. do 8. decembra 2019 sa môžete tešiť nielen na sviatočne odeté predajné stánky, ale aj kultúrny program od OZ Večania. 5. decembra sa tešte na Mikuláša. Ten sa pred večiansky hypermarket dostaví o 15.00 hod. aj so svojou družinou. O 15.30 hod. už bude rozdávať balíčky deťom pred Kultúrnym domom Veča, v Pribinovom parku. O 16.00 hod. sa začnú Vianoce s maskotmi – minidiskotéka a deň ukončí vystúpenie Muziker DUO Rudi o 18.00 hod.

Deti aj Paľo Drapák

V piatok 6. decembra 2019 sa predstavia šikovné deti z miestnych škôl. O 16.00 hod. to bude MŠ Hollého a MŠ Bernolákova,o 16­.30 hod. vystúpi ZŠ Hollého – SK Hviezdička a taktiež aj ZŠ Bernolákova. O 17.00 hod. už príde čas na vystúpenie Šaša Ľuboša. Mesto Šaľa a jeho pracovníci na tento deň prichystali aj program Anky Slížovej, po ktorej to na pódiu rozpáli TK Jumping Šaľa. Druhý trhový deň ukončí populárny spevák Paľo Drapák.

Sobotný program v Pribinovom parku 7. decembra 2019 sa začne o 15.00 hod. a to Crazy Chichi & Friends a o 16.15.Hod, svoje umenie predvedú členovia DFS Šaľanček. Šikovné deti onedlho vystriedajú dospelí, so začiatkom o 16.45 hod. to bude Šalianska dychovka. Veču navštívi aj Jatovčanka a to o 17.30 hod. Členovia z FS Šaľan sa ukážu na pódiu o 18.40 hod. a deň ukončí vystúpenie Marcely Molnárovej o 19.30 hod.

Dielne aj Rudi

Záverečný vianočný trhový deň spestrí program OZ Večania. O 15.00 hod. to bude Šialený Mikuláš s Mášou a o 16.00 hod. Workshop pre deti. Tam si budú môcť vytvoriť rôzne vianočné dekorácie. O 16.00 hod. vystúpi opäť Muziker DUO Rudi.

Špecialitky

Ako nás informovala hovorkyňa Mesta Šaľa Dajana Hanesová:“Pochut­nať si budete môcť na rôznych vianočných špecialitkách ako sú varené vínko, horúca čokoláda, medovina, oblátky, cigánska pečienka a mnohé ďalšie produkty. Sortiment bude veľmi bohatý aj na balóny a hračky pre deti.“

foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie