Zlatica Gregorová Samospráva

Večania adresovali radnici petíciu: Kvôli súkromiu požadujú nižšie bytovky

Nedávne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Šali malo za úlohu vypočuť si záujmy občanov lokality pri Ul. Fr. Kráľa. Nespokojnosť vyjadrili v liste.

Ilustračný obrázok k článku Večania adresovali radnici petíciu: Kvôli súkromiu požadujú nižšie bytovky
27
Galéria

Ulica sa nachádza v mestskej časti vo Veči. Jej občania spísali petíciu, ktorej hlavným zameraním bolo, aby mesto zmenilo regulatívu priestorového usporiadania v priestorovo-funkčnom celku Nová Veča, priestorovo-funkčného celku Nová Veča-juh a priestor pod ulicou Fr. Kráľa.

Zo štyroch dve

Podľa rokovacích materiálov, chcú dotknutí občania zmenu územného plánu, v ktorej by bola uzákonená uličná zástavba maximálne 2 nadzemných podlaží namiesto pôvodných 4.

Obavy

Občania sa obávajú, že pôvodnou výstavbou by, ako uvádzajú v petícii: „prišli o súkromie a pokoj v rodinných domoch v tejto lokalite, keďže za cestou Fr. Kráľa by stáli nové 4.poschodové bytové domy, z ktorých by majitelia pozerali do záhrad rodinných domov.“ Navrhujú zníženie počtu podlaží aj preto, že by inak v tejto lokalite prišlo k zvýšeniu počtu občanov, zároveň majú obavy aj z prehustenej cestnej premávky a následných problémov s parkovaním.

Medzi ďalšie dôvody, kvôli ktorým dotknutí občania žiadajú zmenu, patrí aj časté vytápanie rodinných domov v tejto časti mesta pri veľkých dažďoch, ale aj to, že v prípade predaja rodinného domu by museli požadovať nižšie ceny. Málokto by vraj chcel bývať vedľa bytoviek, ak potrebuje pokoj vo svojom rodinnom dome.

Zapracujú požiadavky

Návrh obyvateľov, ktorí radnici adresovali petíciu, poslanec Krištof odobril a žiadal o jeho zapracovanie do územného plánu. Rovnako aby v ňom boli uvedené aj požiadavky občanov. Konečné stanovisko na rokovaní zastupiteľstva zatiaľ nepadlo. Poslanci o návrhu plánujú ešte debatovať.

Vo fotogalérii uvidíte zábery zo slávnostného odovzdávania nájomných bytov v Šali.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

V Šali odovzdali nájomné byty: Ich obyvateľov pozdravil aj minister Érsek, FOTO
27
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie