Zlatica Gregorová Iné športy

V Tešedíkove odštartujú originálny tábor: Decká vyrazia za športom i zábavou

V neďalekej dedine blízko Šale už tradične myslia aj na prázdninujúce deti. Obec zorganizuje športový tábor pre deti a mládež.

Ilustračný obrázok k článku V Tešedíkove odštartujú originálny tábor: Decká vyrazia za športom i zábavou
37
Galéria

Záujemcovia vo veku od 6 do 15 rokov budú môcť užívať dní plných zaujímavých stretnutí a nezabudnuteľných okamihov.

Bohatý program

V. Leto plné zážitkov sa bude konať od 12. do 16. augusta 2019. Každý deň bude naplnený aktivitami. Hneď ten úvodný sa začne o 9.00 hod. na futbalovom ihrisku. Od 11.45 hod. bude na programe spoločná rozcvička. Ako informuje pracovníčka Obecného úradu v Tešedíkove Alžbeta Borsányiová na webe obce, po cvičení si deti doprajú desiatu a vzájomne sa zoznámia. Napoludnie sa táborníci naobedujú a po hodinke sa už budú venovať kreatívnej činnosti, v rámci nej si vyrobia svoje originálne tímové vlajky. Popoludnie bude patriť športovým zápasom, ktoré deti medzi sebou odohrajú.

Počas nasledujúcich dní bude na deti v tábore čakať olympiáda. Popoludní sa uskutoční beseda so zaujímavými športovcami z dediny, ktorí deťom odpovedia na akékoľvek otázky ohľadom ich činnosti. V strede táborového týždňa sa jeho účastníci spolu vyberú na autobusový zájazd. Tentoraz to bude maďarské western city.

S dotáciou

V ďalšie dni deti navštívia aj termálne kúpalisko, kde absolvujú plavecký výcvik. Posledný deň bude zavŕšením celotýždňových aktivít. Dopoludnia si deti s vedúcimi pozrú farmu, kde si budú môcť zajazdiť na koníkoch. Poobede sa ešte budú venovať lukostreľbe a potom už bude nasledovať vyhodnotenie šikovných táborákov a udeľovanie cien. Na to všetko obec vynaloží nemálo finančných prostriedkov. Na organizovanie tábora však obci prispel aj Nitriansky samosprávny kraj sumou 1260 eur.

Vo fotogalérii si pozrite zábery z vlaňajšieho tábora v CVČ Šaľa.

Foto: ilustračné

Šalianski tiptopáci nelenia: V tábore pečú aj sa riadne zabavia, FOTO
37
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie