Zlatica Gregorová Rôzne Správy

V škole sa venujú koňom a jazdectvu: V Šali zhodnotili uplynulú sezónu

Pred vyše štyridsiatymi rokmi začali s jazdectvom aj chovateľstvom. Dnes v tradícii pokračujú a dosahujú veľmi dobré výsledky.

Ilustračný obrázok k článku V škole sa venujú koňom a jazdectvu: V Šali zhodnotili uplynulú sezónu
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Šalianska Stredná odborná škola na Štúrovej ulici patrí medzi ojedinelé v súvislosti s ich koníčkami. Nedávno tu zorganizovali veľké stretnutie.

Teória s praxou

K škole okrem klasických výučbových priestorov patria i tie praktické, chovateľské. Žiaci sa naučia, ako sa o koníky starať aj ako na nich jazdiť. Milovníci tátošov tak nájdu široké uplatnenie vo svojich budúcich profesiách. Známe sú aj úspechy šalianskych voltižérov z TJ Slávia SOUP Šaľa, o ktorých vás zvykneme informovať prostredníctvom našich článkov. I vďaka príprave dosahujú výborné výsledky v jazdeckých súťažiach po celom svete. Nedávno sa v škole konala tradičná bonitácia koní, teda ich odborne hodnotenie.

Koncom septembra 2017 sa v priestoroch tejto strednej školy konalo stretnutie odborníkov, jazdcov aj pedagógov, aby zhodnotili uplynulú sezónu. „Tento deň  bol nielen dňom bilancovania, ale zároveň aj profesionálnym stretnutím chovateľov, športových jazdcov, zástupcov zriaďovateľa – Nitrianskeho samosprávneho kraja, vedenia školy  a širokej odbornej a laickej verejnosti. Odbornej komisii zloženej zo zástupcov zriaďovateľa- NSK, RVPS Šaľa, Národného žrebčína Topoľčianky, Zväzu chovateľov koní a zástupcov školy bolo predvedených 30 koní rôznych vekových a úžitkových kategórii,“ informuje Nitriansky samosprávny kraj.

Kone s garanciou kvality

Kone, ktoré slúžia pri výučbe v študijnom odbore Agropodnikanie – Chov koní a jazdectvo ako aj v učebnom odbore Chovateľ so zameraním na chov koní a jazdectvo, vyhodnotili ako kone s dobrými vlastnosťami. Každý z nich je vhodný na ďalšie perspektívne využívanie. Študentom naďalej poslúžia pri uplatnení teoretických a zároveň aj praktických vedomostí.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie