Zlatica Gregorová Kultúra

V Šali vzniká mestský spevokol: Aj vy môžete byť jeho súčasťou

Základná umelecká škola ponúka vo svojich priestoroch možnosti, ako rozvíjať svoj talent. Záujemcovia môžu navštevovať hneď niekoľko odborov.

Ilustračný obrázok k článku V Šali vzniká mestský spevokol: Aj vy môžete byť jeho súčasťou
4
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Talentovaní ľudia môžu navštevovať hudobný, výtvarný, literárno-dramatický aj tanečný odbor. Venujú sa im odborní pedagógovia, ktorí majú bohaté skúsenosti v tej-ktorej oblasti.

V uliciach

Raz ročne sa škola predstavuje verejnosti priamo na pešej zóne akciou Zuška v uliciach. I tam môžete spoznať ich umenie a najmä napredovanie. Okrem toho organizujú celoročne koncerty, výstavy a iné zaujímavé podujatia. Momentálne majú v pláne niečo nové.

Silné emócie

Šalianski "zuškári“ si zmysleli, že založia mestský spevokol. Po viacerých vystúpeniach zistili, že by bol o ich piesne ešte väčší záujem. Ako uvádzajú na školskom webe, “keď sme pri príležitosti osláv 110. výročia narodenia Eugena Suchoňa nacvičovali jeho prekrásnu pieseň Aká si mi krásna, uvedomili sme si, akú silnú emóciu prenášame na publikum. Navyše, aj nám, členom speváckeho zboru, naskakovali zimomriavky… Videli a cítili sme, že ako skupina dokážeme spevom ľudí pohnúť k slzám dojatia a prebudiť v nich pocity, aké máva človek pri neobyčajných zážitkoch.“

Zuškári cítia, že by možno aj niekto z publika mal záujem spievať s nimi a tak prešli od myšlienke k činu. Napadlo im vytvoriť v meste Šaľa spevácky zbor. Zatiaľ sa ešte len dávajú dokopy a ich zoskupenie ešte nemá svoj originálny názov. Práve preto môžete byť súčasťou nového hudobného telesa už od jeho začiatku.

„Ak zdieľate naše nadšenie pre spoločné spievanie, príďte 10.októbra o 18.00 hod. do divadelnej sály ZUŠ na Hlavnej ulici a priveďte so sebou aj svojich známych. Veríme, že na výzvu zareagujú aj bývalí žiaci speváckeho oddelenia ZUŠ, vďaka ktorým by naše mesto mohlo niesť čestný názov „Mesto spevu“,“ uvádzajú šalianski speváci.

Vo fotogalérii uvidíte zábery z výstavy obrazov v šalianskej radnici.

Foto: ilustračné

Galéria v šalianskej radnici. Príďte sa potešiť obrazmi, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie