Zlatica Gregorová Samospráva

V Šali vybrali vývozcu odpadu: Starostlivosť preberie nitrianska spoločnosť

Mesto v máji vyhlásilo verejné obstarávanie. Hlavným cieľom bolo vybrať dodávateľa, ktorý sa bude starať o komunálny odpad.

Ilustračný obrázok k článku V Šali vybrali vývozcu odpadu: Starostlivosť preberie nitrianska spoločnosť
12
Galéria

Problémy nastali po tom, čo sa vývozná firma rozhodla ukončiť spoluprácu s Mestom Šaľa. Doviedli ju k tomu legislatívne zmeny, ktoré by im narobili riadny škrt cez rozpočet.

Nakladanie s komunálnym odpadom a jeho zložkami v meste Šaľa je názov zákazky, pre ktorú hľadalo mesto dodávateľa.

Zber odpadu

Ako uvádza Úrad pre verejné obstarávanie, hlavným predmetom súťaže bolo „zabezpečenie zberu a prepravy zmesového komunálneho odpadu (zber zo 120 l zberných nádob, 1100 l kontajnerov a z polopodzemných kontajnerov), zber a preprava objemného odpadu, zneškodnenie zvyškového komunálneho odpadu a  prevádzkovanie zberného dvora.“

Medzi hlavné požiadavky mesta patrí plynulý zber odpadu aj s potrebnými mechanizmami. Ide o rôznodruhový materiál ako je papier, sklo, textil, elektro, drevo, plasty, kovy a iné, ktoré občania uložia do smetných nádob.

2,5 mil. eur

Aktuálne je už súťaž ukončená a v šalianskej radnici vybrali dodávateľa, ktorý sa onedlho začne starať o komunálny odpad po dobu 5 rokov.

Za služby zaplatí mesto Šaľa z vlastného rozpočtu. Predpokladaná suma zákazky predstavovala 2 450 950,00 eur bez DPH.

Víťaz

Podľa Úradu pre verejné obstarávanie ponuky predložili dvaja záujemcovia. Komunálny odpad v Šali bude mať po novom pod palcom nitrianska spoločnosť, ktorá ponúkla sumu 3 446 568,00 s DPH.

Vo fotogalérii uvidíte archívne zábery z osádzania polopodzemných kontajnerov v Šali.

Foto: ilustračné

V Šali osádzajú polopodzemné kontajnery: Používať sa budú po skončení prác, FOTO
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie