Zlatica Gregorová Rôzne

V Šali už kúpite vianočné stromčeky: Nezabudnite ani na imelo, FOTO

To, že sviatky sú tu čoskoro, dokazuje aj to, že v uliciach vidieť predajcov vianočných stromčekov. Aj vy si už môžete vybrať ten najkrajší.

Ilustračný obrázok k článku V Šali  už kúpite vianočné stromčeky: Nezabudnite ani na imelo, FOTO
12
Galéria

Záleží od vášho vkusu a množstva financií, ktoré na dekoráciu chcete obetovať. Predajcovia zelených symbolov Vianoc denne predajú aj 10–15 kusov stromčekov.

Živý stromček

Živý ihličnatý strom nič nenahradí a tak si treba vopred premyslieť, kam ho doma postavíte. Vyberie si každý, či dá prednosť nižšiemu alebo vyššiemu ihličnanu . Podľa našich zistení sú tento rok v ponuke prevažne jedličky, smreky a borovice. Každý z nich má svoje prednosti a tak si aspoň jeden zadovážte.

Imelo pre šťastie

Kto nemá miesto alebo veľký stromček jednoducho nechce, môže si zaobstarať aj ihličnaté vetvičky. Príbytok krásne prevoňajú. Neodmysliteľnou súčasťou sviatkov je imelo, ktoré si ľudia vešajú najčastejšie nad dvere.

My sme sa opýtali niekoľkých predajcov vianočných stromčekov, čo majú aktuálne v ponuke a čo letí.

Šaľa, Veča

Predajcovia z českej firmy chodia do Veče už niekoľko rokov. Momentálne ponúkajú tri druhy stromčekov- smreky, jedličky kaukazské (normandské) a taktiež aj borovice. „Ceny sú také isté ako vlani, iba čečina išla trochu hore. Zväzok vetvičiek z jedličky stojí 3,70 eur a máme aj imelo za 2,10 eur,“ povedali nám večianski predajcovia. Stromčeky tu stoja od 12,90 eur do 100 eur. Borovice kúpite od 19, 29 až po 39 eur. Všetko závisí od výšky stromčeka. Okrem toho majú v ponuke aj kovové stojany, ktoré si môžete kúpiť od 23 eur.

Vlčany, Dlhá nad Váhom

Ak si chcete zaobstarať živý strom vo Vlčanoch, môžete tak urobiť v miestnom záhradníckom centre. Ako nám povedal predajca, „v ponuke máme normandské jedle v cene od 20 do 60 eur, strieborné jedličky od 30 do 40 eur a taktiež si tu môžete zaobstarať aj kontajnerové jedle v cene od 30 do 45 eur.“ Rovnako pochodíte aj v Dlhej nad Váhom, kde sú ceny rovnaké, ako vo vlčianskom záhradnom centre.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

V Šali už kúpite vianočné stromčeky: Nezabudnite ani na imelo, FOTO
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie