V Šali si uctili pamiatku obetí: Predstavitelia mesta kládli vence, FOTO

Opäť sme si pripomenuli ďalšie výročie. Už 73. rokov uplynulo odo Dňa víťazstva nad fašizmom v našom meste.

Zlatica Gregorová

V pondelok 7. mája 2017 deň pred týmto sviatkom pamätníci, deti, dospelí aj zástupcovia mesta a inštitúcií vzdali hold tým, ktorí sa obetovali za našu slobodu. Pri pamätníku na Dolnej ulici v Šali sa po 14.00 hod. rozozneli tóny štátnej hymny aj slávnostné príhovory.

Zástupcovia mesta aj ministerstva

Slávnostného aktu sa zúčastnila viceprimátorka mesta Šaľa Danica Lehocká, miestni poslanci i štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky Branislav Ondruš. Viceprimátorka Danica Lehocká privítala prítomných na pietnom akte a vyzdvihla to, že sa ho zúčastnili aj malé deti so svojimi učiteľkami. Pretože, práve oni by mali poznať históriu svojho mesta. „Nikdy nesmieme zabudnúť na to, že kvôli týmto obrovským nesmiernym útrapám, ktoré 2. svetová vojna priniesla, sme tu dnes v mieri, pokoji. Nesmieme nikdy pustiť zlo a nenávisť do svojich sŕdc. Nezabúdajme, nezabudnime, prihovorila sa viceprimátorka.

Dôležité pripomínať

Štátny tajomník a zároveň člen Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Branislav Ondruš poďakoval mestu za to, že udržiava tradíciu pripomínania si tragických udalostí. Vyzdvihol to, že je dôležité, aby aj deti boli svedkami takýchto pietnych aktov. „Hlboko sa skláňam pred tými, ktorí si koniec 2. svetovej vojny pripomínate. Lebo je to čoraz ťažšie vysvetliť dnešným nastupujúcim generáciám, prečo sa takto stretávame,“ povedal Branislav Ondruš. Pietneho aktu sa zúčastnili aj speváčky z miestneho spevokolu a deti.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame