Zlatica Gregorová Správy

V Šali sa pohli ľady: Ohľadom obchvatu mesta vyberú stavebný dozor

Rozhovory obyvateľov ohľadom veľkého diela neutíchajú. Cestári po dlhšej odmlke pokračujú v obstarávaní.

Ilustračný obrázok k článku V Šali sa pohli ľady: Ohľadom obchvatu mesta vyberú stavebný dozor
7
Galéria

Počas tohto obdobia malo byť stavenisko odovzdané a práce mali štartovať. Dnes je už jasné, že sa všetko posunie o niekoľko mesiacov.

Súťaž prebieha

Posledné stanovisko Slovenskej správy ciest (SSC) bolo, že práve prebieha verejné obstarávanie. I keď zhotoviteľ veľkého projektu Cesta I/75 Šaľa obchvat stále nie je známy, ľady sa predsa len pohli.

27 000 áut

Obchvat mesta chce Slovenská správa ciest vybudovať najmä kvôli zlepšeniu dopravnej situácie. Cez preťažený most prejde denne vyše 27 000 automobilov, čo nie je pozitívne ani pre jeho konštrukciu, ani vzhľadom na životné prostredie. Po mostných chodníkoch denne dochádzajú občania do mestskej časti Veča a naspäť a v súčasnosti sú nútení dýchať smog z výfukov áut.

Nevýhodou je aj hustá tranzitná doprava, ktorá by po dobudovaní diela, mala jazdiť mimo mesta. Súčasťou projektu je aj výstavba 13 mostných objektov a do parády si budúca vysúťažená firma vezme aj miestne a poľné cesty.

Stavebný dozor

Úrad pre verejné obstarávanie zverejnil, že SSC hľadá na budovanie stavebný dozor. Podstatou súťaže je nájsť firmu, ktorá ho zabezpečí. Predpokladaná hodnota zákazky je 1 791 242 eur bez DPH.

„Verejný obstarávateľ si vyhradzuje právo neprijať ani jednu ponuku a neuzavrieť zmluvu so žiadnym uchádzačom v prípade, ak ceny bez DPH v predložených ponukách budú vyššie ako predpokladaná hodnota zákazky,“ uvádza ÚVO.

Slovenská správa ciest uvádza aj najnovší dátum začatia stavebných prác. Spustiť by ich mali v apríli 2020.

Vo fotogalérii si pozrite dokončené mestské nájomné byty v Šali.

Foto: ilustračné

Mestské nájomné byty v Šali už stoja: Odovzdajú kľúče, FOTO
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie