Zlatica Gregorová Iné športy

V Šali sa konal turnaj v stolnom futbale: Prišiel aj 7-násobný majster sveta, FOTO

V našom meste je šikovných športovcov viac ako dosť. Realizujú sa deti, mládež aj starší, ktorí úspešne reprezentujú seba a kluby, ale aj mesto.

Ilustračný obrázok k článku V Šali sa konal turnaj v stolnom futbale: Prišiel aj 7-násobný majster sveta, FOTO
Zdroj: Foosball Šaľa

Pred niekoľkými dňami sa práve u nás uskutočnil významný turnaj. Kto netuší, o čo v stolnom futbale, či foosball- e ide, nech spomienkami zablúdi do detstva.

Nadviazali na históriu

Ženy aj muži sa v klube Foosball Šaľa naplno venujú hre stolný futbal. Nielenže poctivo trénujú, aby úspešne zdolávali súperov, ale dosahujú kvalitné výsledky. Okrem toho sú už aj členmi Foosballovej Únie Slovenska, takže fungujú na profesionálnej úrovni.

Ako nášmu portálu pred časom povedal predseda šalianskeho klubu Peter Hrebík, za jeho vznikom stojí práve on. I takto chcel nadviazať na klub stolného futbalu, ktorý tu kedysi existoval. O tom, že tomuto športu sa dá venovať kdekoľvek s potrebnom výbavou svedčí aj fakt, že pred pár dňami zorganizovali súťaž na netradičnom mieste.

Prišli z celého Slovenska

Ako informoval Peter Hrebík, v sobotu 14. apríla 2018 sa v Šali konali Majstrovstvá Nitrianskeho kraja v stolnom futbale 2017/2018 a to v prostredí miestnej pivárne. Išlo o premiéru podujatia, ktoré naši foosballisti usporiadali. „Zavítali k nám hráči z celého Slovenska a dokonca aj z Rakúska (Viedeň) – bratia Vladimír Drábik (7– násobný majster sveta) a jeho brat Marián Drábik. Inak hráči prišli z Bratislavy, Košíc, Bardejova, Trnavy, Komárna, Brezna a rozdali si to v OPEN DOUBLES (dvojice), ktorých bolo dokopy 28 párov, OPEN SINGLES (jednotlivci) dokopy 58 hráčov, v Amatérskych dvojiciach, v Slovenskom pohári klubov a hráči s krajskou príslušnosťou v Nitrianskom kraji aj o majstra NR kraja,“ uviedol Peter Hrebík.

VÝSLEDKY

MAJSTER NITRIANSKEHO KRAJA / NAJLEPŠÍ HRÁČI (23/58)

  1. Kovács Álmos 31b (DNF CLUB KOMÁRNO)
  2. Hrebík Peter 26 b (FOOSBALL ŠAĽA)
  3. Kudlík Maroš 21 b (DNF CLUB KOMÁRNO)

NAJLEPŠIA ŽENA

Marianna Šokyová (FOOSBALL ŠAĽA)

NAJLEPŠÍ AMATÉR

Milan Kárász (FOOSBALL ŠAĽA)

NAJLEPŠÍ JUNIOR

Laura Benková (FOOSBALL ŠAĽA)

SLOVENSKÝ POHÁR KLUBOV

1. (FCUB) ROSENGART_BRA­TISLAVA

OPEN DOUBLES

1. Vároš Šimon / Minár Marek

OPEN SINGLES

1.Šimon Vároš

Šaľa hostila: Naši foosballisti zorganizovali krajské majstrovstvá, FOTO
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie