Zlatica Gregorová Práca

V Šali potrebujú 7 nových riaditeľov: Počítajú s množstvom uchádzačov

Už onedlho mesto vyhlási výberové konanie pre vedúcich pedagógov základných a materských škôl. Zverejnia ho v máji.

Ilustračný obrázok k článku V Šali potrebujú 7 nových riaditeľov: Počítajú s množstvom uchádzačov
Zdroj: TASR

Samotné výberové konanie je naplánované na koniec júna na Základnej škole (ZŠ) J. C. Hronského a ZŠ Ľ. Štúra, v Materskej škole (MŠ) Budovateľská a MŠ Hollého a tiež v centre voľného času a na základnej umeleckej škole. Koncom augusta sa bude konať výber riaditeľa aj na MŠ Družstevná.

Koncepcia rozvoja

„Výberová komisia, ktorou je rada školy alebo školského zariadenia, bude hodnotiť koncepciu rozvoja školy, ktorú musí prezentovať každý uchádzač. Dôležitá je vízia riaditeľa, jeho priority a to, kam chce školu posunúť,“ vysvetlila Kollerová.

Ako Erika Kollerová pripomenula, záujemcovia o funkcie riaditeľov škôl musia spĺňať kvalifikačné predpoklady stanovené zákonom, musia mať absolvovanú prvú atestáciu a minimálne päť rokov pedagogickej činnosti.

Schopnosti aj prehľad

„Ďalšími požiadavkami sú komunikatívnosť, organizačné a manažérske schopnosti a prehľad v školskej legislatíve. Práca riaditeľa školy alebo školského zariadenia je náročná a vyžaduje si človeka s plným nasadením. Napriek vysokým nárokom na túto profesiu, veríme, že do výberového konania sa prihlási čo najviac uchádzačov,“ dodala Kollerová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie