Zlatica Gregorová Šport

V Šali pokračujú so Skateparkom: Mládeži spestrí letné prázdniny, FOTO

Vlani, na jeseň, sa v areáli futbalového štadiónu spustila významná udalosť. Vďaka šikovnému nápadu tam vybudujú nové športovisko.

Ilustračný obrázok k článku V Šali pokračujú so Skateparkom: Mládeži  spestrí letné prázdniny, FOTO
16
Galéria

Vďaka myšlienke mestského poslanca Mareka Molnára začali v areáli futbalového štadióna budovať športovisko pre mládež – Skateboard-BMX park.

Nové športovisko

Vznikla tak ďalšia možnosť, ako podporiť dobrú vec pre voľnočasové aktivity mladých. Park by mal byť miestom, kde sa budú môcť stretávať a venovať sa svojmu obľúbenému športu, či už pôjde o skateboarding alebo triky na bicykloch. Podľa pôvodných plánov mala byť v areáli využitá konštrukcia bez základov z betónu, nehrdzavejúcej aj pozinkovanej ocele, gumy, materiálov dobre odolných poveternostným vplyvom. Prišlo však k zmenám.

Na vybetónovanej ploche sa už v týchto dňoch opäť pracuje. Namiesto modulových prvkov, ktoré mali byť zakúpené a umiestnené na športovisku, poverení pracovníci budujú prvky svojpomocne.

Leto na skejte

Podľa našich zistení mesto zmenilo taktiku a prvky, ktoré budú slúžiť na akrobaciu a prejazdy skateboardov a bicyklov sa budujú priamo na mieste. V čase našej návštevy sa na športovisku usilovne pracovalo. Podľa všetkého by mal byť Skateboard -BMX park na svete približne o mesiac. Letné prázdniny by si tak šalianska mládež mohla dosýta užiť aj na novej atraktívnej súčasti futbalového štadióna.

V Šali pokračujú so Skateparkom: Mládeži by mal spestriť letné prázdniny, FOTO
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie