Zlatica Gregorová Iné športy

V Šali otvoria Skate a BMX Park: Mesto privíta špičky aj začiatočníkov

Súčasné leto je v znamení výstavieb. Najviac areálov vzniká na nevyužívaných plochách a sú určené predovšetkým deťom a mládeži.

Ilustračný obrázok k článku V Šali otvoria Skate a BMX Park: Mesto privíta špičky aj začiatočníkov
12
Galéria

Špeciálny park bude zaujímavý tým, že sa na ňom môžu striedať skejtisti s cyklistami. Podľa pôvodných plánov mali plochu tvoriť osadené prvky, dovezené z Nemecka. Radnica však zrejme plány prehodnotila a betónové prvky vyrástli pod rukami slovenských odborníkov. Skateboardisti a cyklisti BMX už onedlho budú môcť vyskúšať svoje umenie.

Sen skateboardistov

V blízkosti tréningového ihriska vidieť rôzne prekážky, ktoré budú slúžiť na rekreačné účely. Už o pár dní bude park oficiálne otvorený.

Skatepark v areáli futbalového štadióna si už čoskoro budú môcť užiť všetci nadšenci tohto športu. Skateboardisti a nadšenci BMX sa majú na čo tešiť. Otvorený bude už v najbližších dňoch. Mládež sa tu bude môcť naplno vyšantiť. Sen skateboardistov sa tak pomaly stáva skutočnosťou,“ priblížila Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

Otvorenie Skateparku sa bude konať 18. augusta 2019 presne napoludnie o 12.00 hod. Mesto pri tejto príležitosti pripravilo program. Tentoraz to nebude len o príhovoroch, ale novinku si návštevníci budú môcť rovno aj vyskúšať. Od 12. do 13.00 hod. prebehne registrácia aj s tréningom.

Bude aj finále

Od 13.00 do 13.45 hod. to bude Street League kvalifikácia. Program bude pokračovať o 14.45 hod. a to Cash for Tricks a po skončení tejto disciplíny o 15.30 hod. sa začne semifinále. Po ňom sa už návštevníci aj účastníci podujatia môžu tešiť na finále. Od 17.30 hod. bude prebiehať ďalšia aktivita Best Trick Contest, čo sú najlepšie ukážky trikov.

Divákom aj súťažiacim sa o 18.00 hod. prihovorí viceprimátorka mesta Šaľa Danica Lehocká. Potom už účastníci spoznajú mená víťazov.

Škola skatu

Podujatie nie je určené iba špičkovým skejtistom. Ako uviedla hovorkyňa mesta Šaľa, „svoje schopnosti predvedú jazdci z celého Slovenska. Pre úplných začiatočníkov je pripravená aj ŠKOLA SKATU.“ Okrem toho nebudú chýbať ani súťaže pre deti či bar s občerstvením.

Vo fotogalérii si pozrite zábery z nového Skate Parku v Šali.

Foto: ilustarčné

Milovníci skejtov sa tešia: V Šali  je nové ihrisko, FOTO
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie