Zlatica Gregorová Samospráva

V Šali odovzdali nájomné byty: Ich obyvateľov pozdravil aj minister Érsek, FOTO

V našom meste sa konala veľká udalosť. Noví nájomníci zvyšných 116 bytov na Kráľovskej ulici si prevzali kľúče od nového bývania.

Ilustračný obrázok k článku V Šali odovzdali nájomné byty: Ich obyvateľov pozdravil aj minister Érsek, FOTO
27
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Výstavba celkovo 150 nájomných bytov bola rozdelená na dve etapy. Prvá sa začala v roku 2017. Vtedy sa mesto Šaľa a stavebná spoločnosť uzatvorili zmluvu na výstavbu a následnom odpredaji. Po zisku finančného príspevku zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) sa začalo budovať. Kľúče od prvých 34 domácností si nájomcovia prevzali pred Vianocami v roku 2018. Ďalších 116 bytov už tiež má svojich budúcich obyvateľov.

Slávnostné odovzdanie

V piatok 29. novembra 2019 sa za prítomnosti primátora mesta Šaľa Jozefa Belického, ministra dopravy a výstavby SR Árpáda Érseka, zástupcu ŠFRB Petra Horvátha, prednostky Okresného úradu Šaľa Petronely Vižďákovej, konateľa stavebnej spoločnosti Ľudovíta Žabčíka i projektanta Imricha Pleidela konalo slávnostné odovzdávanie nájomných bytov do užívania. Udalosti sa zúčastnili i viacerí šalianski poslanci.

Prítomným sa prihovoril Jozef Belický, ktorý vyjadril radosť nad tým, že sa podarilo vybudovať nájomné byty. „Teším sa, že sa tohto nádherného okamihu zúčastňuje aj pán minister a ďalší vzácni hostia. Na začiatku volebného obdobia sme si povedali, že chceme, aby sa naše mesto ďalej rozvíjalo a poskytovalo domov našim Šaľanom. A že k tomu vedie jeden z cieľov, ako ich udržať. Dať im prácu a bývanie," povedal primátor.

Na 40 rokov

Ako Jozef Belický ďalej dodal, mesto sa rozhodlo pre kúpu nájomných bytov. Ako uviedol: "Náklady na výstavbu bytov sú pre mesto Šaľa nula eur. Zaplatené sú kompletne zo ŠFRB a nájomníci ich budú splácať nasledujúcich 40 rokov tak, aby si to mohla dovoliť aj mladá rodina.“

Šťastné Vianoce

Minister Árpád Érsek sa prihovoril nájomníkom aj vedeniu mesta:“Spravíme niekomu šťastné Vianoce, nie jednej rodine, ale 116 rodinám, to je pre mňa veľmi dôležitá vec. Gratulujem, že ste to všetko stihli za rok.“

Zástupca ŠFRB Peter Horváth uviedol:“Túto pôžičku v rámci ŠFRB sme vnímali citlivejšie, pretože na tento bytový dom sme poskytli pôžičku 5 mil. eur, čo je historicky najvyššia suma. Preto som rád, že môžem byť na odovzdaní.“ Výstavba stála celkom 6,5 miliónov eur.

Prestrihli pásku

Konateľ stavebnej spoločnosti Ľubomír Žabčík privítal taktiež nájomníkov aj hostí a podotkol, že verí, že v týchto bytoch pribudnú ďalší malí občania a nájomníkom sa bude dobre bývať. Po príhovoroch nasledovalo prestrihnutie pásky a nahliadnutie do nových bytových priestorov.

Vo fotogalérii si pozrite zábery z odovzdávania nájomných bytov v Šali.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

V Šali odovzdali nájomné byty: Ich obyvateľov pozdravil aj minister Érsek, FOTO
27
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie