Zlatica Gregorová Samospráva

V Šali myslia na zimnú údržbu: Po roku opakujú súťaž na nového dodávateľa

Jeseň je v plnom prúde a treba myslieť na ďalšie chladnejšie týždne. Občania nášho okresu si užívajú pestré lístie, samosprávy vyberajú firmy.

Ilustračný obrázok k článku V Šali myslia na zimnú údržbu: Po roku opakujú súťaž na nového dodávateľa
26
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Majú najvyšší čas, aby zabezpečili všetko, čo súvisí so zimnou údržbou. Aj v šalianskej radnici sa rozbehla verejná súťaž na dodávateľa prác, ktoré uľahčia občanom prejazdy aj prechody po meste.

Nová spoločnosť

Sneh a ľad okrem zábavy prinášajú často aj nepríjemné situácie v doprave. O to, aby bolo všetko tip-top sa má postarať nová firma. Podľa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) mesto vyčíslilo zákazku na 116 666,00 eur bez DPH.

Sneh a ľad

Hlavnou náplňou prác bude „výkon zimnej údržby v meste Šaľa spočívajúca v strojnom aj ručnom odstraňovaní snehu z ulíc, miestnych komunikácií, chodníkov, autobusových zastávok a verejných priestranstiev, posýpanie miestnych komunikácií a chodníkov soľou, pieskom, drvinou alebo iným materiálom,“ informuje ÚVO.

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Záujemcovia o zimnú údržbu by sa, podľa požiadaviek mesta Šaľa, mali postarať o posyp aj jeho uskladnenie. Zmes, ktorú budú využívať, si vopred pripravia a naložia do posypových mechanizmov.

Nový dodávateľ musí rátať s 24-hod. pohotovosťou, v prípade okamžitej potreby v Šali, mestskej časti Veča, v Hetméni a Kilíči.

Mechanizmy

Miestne komunikácie sú dlhé približne 44 km. Chodníky majú pribl. cca 60 km a 3-metrovou šírku. Mesto v súťaži bližšie určilo aj požadované mechanizmy, ktoré má mať uchádzač a to: zakryté sklady na posypový materiál, 5 mechanizmov s radlicou na odhŕňanie snehu z ciest a 4 na odhŕňanie snehu z chodníkov, 2 mechanizmy na posyp ciest a 3 na chodníky. Uchádzač by mal mať aj miešač a nakladač posypu a 3 odvážače snehu.

Vo fotogalérii uvidíte zábery z aktuálnej výstavy v šalianskom archíve.

Foto: ilustračné

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Šaliansky archív s novou výstavou: Odhaľte aj vy najväčšie klenoty regiónu, FOTO
26
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie