Zlatica Gregorová Rôzne

V Šali bola Burza stredných škôl: Sálu zaplnilo 20 prezentačných stánkov, FOTO

Po roku do nášho mesta opäť zavítali stredoškoláci. Originálnou výzdobou lákali budúcich študentov.

Ilustračný obrázok k článku V Šali bola Burza stredných škôl: Sálu zaplnilo 20 prezentačných stánkov, FOTO
22
Galéria

Deviataci zo základných škôl nášho okresu sa prišli pozrieť na to, kde by ďalej mohli smerovať ich kroky. Uľahčiť rozhodovanie im pomohlo aj toto podujatie, ktoré navštevujú stredné školy z blízka i ďaleka. Burza stredných škôl sa konala v stredu 13. novembra 2019 v Dome kultúry Šaľa.

Pre verejnosť

„Okrem šalianskych deviatakov, ktorých je 215, sa na burzu prihlásili aj školy z Močenku, Trnovca nad Váhom, Hájskeho a Hornej Kráľovej. Na ponuku stredných škôl sa okrem žiakov, samozrejme, mohli prísť pozrieť aj rodičia a široká verejnosť,“ priblížila hovorkyňa Mesta Šaľa Dajana Hanesová.

Medzi účastníkmi burzy bolo 20 škôl z Galanty, Nitry, Serede, Nových Zámkov, Ivanky pri Dunaji, Piešťan, Modry, Dunajskej Stredy, Hodruše-Hámrov, Bratislavy, Trnavy, Hurbanova i Sládkovičova.

„Sme zo SOŠ dopravy a služieb Jesenského 1 z Nových Zámkov a máme 414 žiakov. Prezentujeme 5 študijných a 5 učebných odborov: prevádzka a ekonomika dopravy, autotronik, kozmetik, grafik digitálnych médií a z učebných odborov sú to všetko služby: cukrár, čašník, servírka, cukrár a pod. Fungujeme už v duálnom systéme, žiaci, ktorí k nám idú, robia prijímacie pohovory a potom získavajú maturitné vysvedčenie a výučný list. Sme tu 3. rok a veľmi sa tešíme. Pretože zúčastniť sa na takomto fóre s propagáciou je pre nás výzva,“ povedala nám výchovná poradkyňa školy Jarmila Martinčeková.

Novinky

Burzy sa zúčastnili aj zástupcovia Strednej odbornej školy, pôdohospodárskej a veterinárnej z Ivanky pri Dunaji, ktorá sa prezentovala aj novým názvom školy. Učiteľky nám prezradili: „Máme nový odbor rybárstvo a management. Okrem toho máme novú telocvičňu, veterinári majú novú učebňu. Ale máme aj nové zameranie vo výučbe a to veterinárne zdravotníctvo a hygiena-drobnochov, chov cudzokrajných zvierat a chov psov. V piatok 29. novembra 2019 budeme mať Deň otvorených dverí, takže, príďte sa pozrieť, “ povedali nášmu portálu Gabriela Nová a Andrea Belišová.

Medzi účastníkmi bola aj Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska v Modre. Učiteľ Vladimír Doktorík nám o nej povedal: “Na našej škole máme okrem klasických odborov Somelierstvo a podnikanie a aj nový odbor Vinárska prevádzka. Študenti sa učia 1. rok to všeobecné, čo na základnej škole a potom 2.-4. ročník sa učia somelierstvo, podnikanie alebo agroturistiku a všetko je zamerané na vinárstvo a ovocinárstvo. Máme krásny areál, vynovený internát, čiže decká sú u nás radi.“

Spojená škola

Reprezentant Spojenej školy Nivy 2 Šaľa Aleš Maliniak nás poinformoval, o vzdelávaní v ich škole: „V našej škole máme odbory s maturitou aj výučným listom. Ponúkame žiakom na výber elektrotechniku a obchodnú akadémiu, mechanik-elektrotechnik, mechanik strojov a zariadení, programátor, zvárač, chemik-operátor, potom máme 3-ročné s výučným listom. Z týchto odborov si žiaci môžu vybrať, už zostáva na nich, ako to zvládnu.“

V galérii si pozrite fotky z akcie v Šali.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

V Šali bola Burza stredných škôl: Sálu zaplnilo 20 prezentačných stánkov, FOTO
22
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie