Peter Sýkora Futbal

V predohrávke prvej futbalovej ligy hrozná desaťminútovka

Šalianski futbalisti predohrávali majstrovský duel 30. kola prvej futbalovej ligy v Trenčíne a v „oddychovom čase“ od 30. – 40. minúty inkasovali štyri góly.

V meste Matúša Čáka sa našim futbalistom v tomto ročníku ligy nedarí, lebo aj ich výkon a výsledok v prvej časti súťaže, keď sme prehrali s kandidátom na postup 4:0 (3:0) mal podobný scenár, keď sa o výsledku duelu rozhodlo už do polčasu. V predohrávke sme boli zásluhou príležitosti Lancza ku gólu blízko najskôr my, ale obranné chyby (citeľne chýbal stoppér Mujkoš) po polhodine rozhodli o štvorgólovom náskoku AS. Gól Peťovského do kabíny znamenal zníženie vedenia, ale legionár v drese Trenčína Salinas v 53. minúte dokonal dielo. AS Trenčín – Slovan Duslo ŠAĽA 5 : 1 (4:1) Góly: 30. Gergel, 32. Godál, 37. Adi, 40. Ševela, 53. Salinas – 45. Peťovský Rozhodoval: Matúš, ŽK: V. Horváth, Baez – Tomiš, Obert, Danada, 342 divákov. DUSLO: Kolmokov – Tomiš, Lancz, Krajník, Devečka – Lalák, Pilo, Obert (66. Uzola), Zajac (81. min. Danada), Čirik (46. min. Konopásek) – Peťovský; tréner: M. Babinec. Ďalšie výsledky 30. kola: Púchov – Lipt. Mikuláš 2:1; Dolný Kubín – Michalovce 1:2; Lučenec – Rimavská Sobota 2:0; Zlaté Moravce – Ružomberok „B“ 3:0.

7. Prievidza – 0 bodov

Poznámka: Podbrezová odstúpila po 5. kole, Prievidzu vylúčili po 23. kole. Ich výsledky boli anulované a sú zostupujúcimi mužstvami z prvej ligy. V budúcom 31. kole bude mať Duslo Šaľa voľno a bude hrať v sobotu 15. mája 2010 o 16. 30 hodine s reprezentačným výberom Malajzia „21“ v Zlatých Moravciach.